رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

افزایش قیمت های اخیر زغال سنگ که به دلیل محدودیت عرضه به دنبال عدم خرید از استرالیا رخ داد مقامات چینی را واداشت طی حکمی از خریداران زغال سنگ بخواهند قراردادهای میان مدت و بلند مدت برای تامین نیاز خود منعقد کنند تا از ثبات عرضه در سال آینده اطمینان یابند. طبق این حکم معدن کاران زغال سنگ باید حداقل ۸۰ درصد تولید خود را از طریق قراردادهای میان مدت و درازمدت بفروشند که بهتر است قبل از پایان سال جاری میلادی نهایی شوند. در واقع این راهکاری برای اطمینان از ثبات بیشتر بازار این ماده اولیه در سال آینده است. همچنین شنیده شده چین اواخر نوامبر قراردادی برای خرید ۱٫۵ میلیارد دلا زغال سنگ حرارتی از اندونزی در سال آینده بسته است و انجمن استخراج زغال سنگ اندونزی امیدوار است سال آینده صادرات زغال سنگ به چین را به ۲۰۰میلیون تن افزایش دهد.


به گزارش معدن مدیا ، قیمت زغال سنگ اخیرا در چین رشد چشمگیری داشته که به دلیل افت شدید واردات و افزایش بازرسی ها از معادن داخلی پس از وقوع چندین حادثه بوده است. زغال سنگ کک شو در نوامبر ۱۲ درصد و کک حدود ۲۰ درصد رشد قیمت داشته است.

منبع: Mining.com
ترجمه: م. تابان شمال

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.