رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

روسیه با داشتن منابع طبیعی مدتهاست که توانایی تسلط بر صنعت معدن جهان را دارد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از صنعت کار، روسیه این توانایی را دارد که بر صنعت معدن جهانی تسلط یابد. روسیه در تولید سه کالای اصلی از جمله پلاتین ، طلا و سنگ آهن قرار دارد و زیربنای بخش معدنی است که از ژوئیه سال جاری بیش از ۲۰ میلیارد دلار به اقتصاد این کشور کمک کرده است.

با این حال ، این موارد مثبت به معنای کمبود چالش های معدنکاری روسیه نیست. همین اواخر ماه آگوست ، حادثه در یک معدن ذغال سنگ Severstal منجر به کشته شدن چهار نفر شد ، و تسلط تاریخی روسیه بر کالاهایی مانند زغال سنگ به این معنی است که این کشور تلاش کرده تا با مواد معدنی در حال ظهور مانند عناصر کمیاب درگیر شود.

در واقع ، با وجود سرمایه گذاری در استخراج عناصر نادر در حدود ۶۳ میلیون دلار ، روسیه هنوز ۹۵٪ از کنسانتره های عناصر نادر را صادر می کند زیرا فاقد کارخانه های جداسازی و زیرساخت های مربوطه است تا این تولید گسترده را به مصرف داخلی برساند.

با توجه به اینکه معدن در آینده به عنوان یک میدان اصلی مهم در زمینه ژئوپلیتیک شناخته می شود ، روسیه مشتاق گسترش عملیات استخراج است. هدف این کشور این است که هم از نظر سرمایه گذاری در پروژه های جدید در داخل و خارج کشور و هم بهبود کارایی و بهره وری معادن در حال تولید ، اقداماتی که می تواند به روسیه کمک کند موقعیت خود را به عنوان یکی از بزرگترین و موفق ترین معدن کاران جهان تثبیت کند.

ذخایر عظیم و تولید گسترده

بیشتر قدرت روسیه در صنعت معدن جهانی به ذخایر عظیم معدنی این کشور ، مانند ۱۷۶ میلیارد تن ذغال سنگ ، دومین منبع در جهان است. روسیه با بهره گیری از بزرگترین معدن طلای جهان ، معدن طلای Olimpiada ، و بزرگترین مجتمع معدن الماس جهان به طور قابل توجهی در معادن مشابه عظیم سرمایه گذاری کرده است.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.