رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

به گزارش معدن مدیا و به نقل از نبض بورس ، نتیجه این بررسی ها حکایت از آن داشت که افزایش سرمایه کنور از مبلغ 2,936 میلیارد و 422 میلیون ریال به میزان 516 درصد بالامانع است.

کنور این افزایش سرمایه را به منظور جبران مخارج سرمایه ای، مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های زیرمجموعه، خرید و تکمیل پروژه ها و دارایی های سرمایه ای اعلام کرده است. طبق گفته های این شرکت، طرح تولید گندله سنگ آهن با ظرفیت 920 هزار تنی که در شرکت صبا امید غرب خاورمیانه در حال اجراست منظور پروژه های در دستور کار ذکر شده این گزارش است.

علاوه بر این، شرکت صنایع فولاد کردستان که زیرمجموعه کنور شناخته می شود برنامه افزایش سرمایه دارد. لذا شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور قصد دارد پس از اجرای افزایش سرمایه خود به میزان 700 میلیارد ریال در افزایش سرمایه شرکت صنایع فولاد کردستان مشارکت نماید.

سایر مصارف این افزایش سرمایه مربوط به پروژه ها و خریدهای سرمایه ای شرکت اصلی است که طبق گزارش توجیهی حدود 5,415 میلیارد ریال در مرحله اول و 500 میلیارد ریال در مرحله دوم افزایش سرمایه به آن اختصاص خواهد یافت. طبق برنامه اعلام شده توسط کنور حدود 10 هزار میلیارد افزایش سرمایه مورد نظر در مرحله اول برای سال مالی1400 و 5 هزار میلیارد تومان در مرحله دوم در سال مالی 1401 انجام خواهد شد.

کنور محل این افزایش سرمایه را تماماً مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی آن ها اعلام کرده است. لذا در صورتی که این افزایش سرمایه موافقت سازمان بورس و در ادامه مجمع عمومی فوق العاده را کسب کند، هر چه سریعتر عملیاتی خواهد شد.