رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: طرح‌های نوآورانه و دانش‌بنیان در مقابله با کم‌آبی و رفع نیاز کشور به آب مورد حمایت قرار می‌گیرند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایرنا، سورنا ستاری عصر سه شنبه در نشست شورای اداری استان در سالن یادگار امام(ره) استانداری گفت: طرح‌های نوآورانه و تولیدمحور در حوزه مصرف بهینه آب و مقابله با کم‌آبی منبع مهم کارآفرینی است و مورد حمایت ویژه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری قرار می‌گیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: فناوری‌های زیادی در حوزه مقابله با کم آبی وجود دارد اما تا زمانی که مصرف آب بهینه نشود و بر بازیابی آب و فاضلاب تمرکز نشود، استفاده از این فناوری ها بی‌فایده است.

حوزه فناوری استان سمنان با سرمایه‌گذاری خصوصی تقویت شود

وی تاکید کرد: بخش عمده مشکلات حوزه علم و فناوری استان سمنان با مشارکت بخش خصوصی برطرف می‌شود و ضعف پارک علم و فناوری استان در توسعه، کمبود سرمایه‌گذار است.

ستاری گفت: با وجود ظرفیت خوب استان سمنان در صنایع، کمبود جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی قابل پذیرش نیست.

وی بر لزوم جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد و افزود: سرمایه ثبتی صندوق پژوهش و فناوری استان سمنان نیز باید با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی افزایش یابد زیرا این صندوق محور توسعه استان است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بیان کرد: زمانی که فرآنید محصولی از مرحله طراحی تا تولید در داخل کشور انجام شود، می‌توانیم خود را صاحب یک محصول دانش بنیان بدانیم.

ستاری افزود: کپی‌برداری از طرح‌های خارجی با وجود ایجاد اشتغال، تحول ایجاد نمی‌کند و ارزش افزوده نیز ندارد؛ زیرا ارزش افزوده یک کالا در دانشی است که برای تولید آن صرف شده و در انحصار داخل است.

وی تاکید کرد: پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و همچنین پارک علم و فناوری استان سمنان سهم جدی در سرمایه ثبتی صندوق پژوهش و فناوری استان داشته باشند و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری نیز در این راستا حمایت می‌کند اما محوریت اصلی باید بخش خصوصی باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بیان کرد: اهالی کویر به دلیل محرومیت و کمبود منابع، در حوزه نوآوری و کارآفرینی ظرفیت‌های خوبی دارند که لازم است مورد توجه و حمایت قرار گیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری صبح امروز گام اول ساختمان کارگاهی رویش فناوری و مراکز رشد شماره ۲ و نوآوری آب، انرژی و کشاورزی را در شاهرود افتتاح کرد.

وی در ادامه بعد از بازدید از شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ماشین آلات و همچنین محل پیشنهادی پردیس فناوری و نوآوری (کارخانه نوآوری) ، مرکز نوآوری‌ها و فناوری‌های زمین‌شناسی، معدن و صنایع معدنی را افتتاح و با حضور در شهرک صنعتی شاهرود از خط تولید شرکت دانش‌بنیان ریخته‌گری دقیق پارس و شرکت دانش‌بنیان شتابدهی نوآوری و تجاری‌سازی فناوری‌های انرژی بازدید کرد.

معاون رئیس جمهوری در ادامه سفر یک روزه خود به استان سمنان به شهرستان دامغان رفت و با حضور در دانشگاه دامغان ضمن بازدید از نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه دامغان، آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی FE-SEM را افتتاح کرد.

معاون علمی و پژوهشی رئیس جمهوری عصر امروز در شهرستان سمنان علاوه بر افتتاح دو طرح، در نشست شورای اداری استان در استانداری حضور یافت.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.