رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

منابع مختلفی در بازار آمریکا خبر داده‌اند که تولیدکنندگان خودرو و دیگر صنایعی که برای تولیداتشان از فولاد به‌عنوان ماده اولیه استفاده می‌کنند، با کمبود عرضه این ماده اولیه مواجه شده‌اند که در صورت تداوم می‌تواند منجر به توقف یا کاهش شدید محصولات شان شود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از دنیای اقتصاد؛ از ماه اکتبر چند منبع آگاه از مراکز خدمات نورد فولاد نسبت به کاهش دسترسی خودروسازان به فولاد هشدار دادند و گفتند که تقاضای این ماده حیاتی برای خودروسازی از عرضه آن سبقت گرفته است. آمار نشان می‌دهد که موجودی ورق‌های فولاد در حال حاضر پاسخگوی تنها ۷/ ۱ ماه خودروسازان آمریکایی است. کی‌بنک تحلیلگر مرکز فیل‌گیبس در یادداشتی که اوایل این هفته منتشر کرد نوشت: «این کمترین میزان موجودی فولاد برای خودروسازان از ماه مارس سال ۲۰۰۴ تا‌کنون بوده است.» یکی از منابع آگاه که خواست نامش فاش نشود در این رابطه گفته است: «به نظر منطقی است که بگوییم تک‌تک کارخانه‌های خودروسازی در آمریکای شمالی در معرض خطر کاهش تولید یا تعطیلی قرار دارند. برخی از دلایل این خطر، به طور مستقیم به معضل فولاد برمی‌گردد و برخی دیگر از دلایل مرتبط با این معضل هستند. دسته آخر دلایل هم به بحران کرونا ربط دارند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.