رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد گفت: آماده شدن واکسن کرونا صنعت فولاد را دچار جهش ناگهانی کرد و در دو هفته اخیر شاخص صنعت فولاد جهان با رشد ۵۰ درصدی همراه شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین ، بهرام سبحانی اظهار داشت: اگرچه شیوع بیماری کرونا صنعت فولاد جهان را دچار رکود کرد؛ اما از یک ماه گذشته، با ساخت واکسن کرونا شاهد رشد مثبت شرکت های فولادی هستیم.

وی افزود: در دو هفته اخیر، شاخص صنعت فولاد در جهان با رشد ۵۰ درصدی همراه شده است. این در حالی است که هرسال با آغاز سال نو میلادی، صنعت فولاد به رکود می رفت.

رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد، تولید داخلی فولاد را هم بی تاثیر از شیوع ویروس کرونا ندانست و گفت: با آغاز واکسیناسیون، بازار جهانی فولاد با جهش ناگهانی مواجه شد که بار روانی مثبت این رویداد بر بازار داخلی هم موثر واقع شد.

وی اضافه کرد: بدیهی است قیمت های داخلی از بازار جهانی تبعیت کند و بازار داخلی فولاد هم در هفته های اخیر رشد داشته است.

سبحانی با تاکید بر همزیستی با ویروس کرونا تصریح کرد: صادرات فولاد علی رغم شیوع کرونا و سیاست فشار حداکثری امریکا متوقف نشد و در همین ایام توانستیم بیشترین افزایش تولید را رقم بزنیم.

وی با اشاره به اینکه حذف سیاست فشار حداکثری امریکا می تواند شرایط صادرات فولاد را تسهیل کند، اظهار داشت: در یک سال اخیر، کماکان کشورهای خاورمیانه، حاشیه خلیج فارس، آسیای جنوب شرقی و برخی از کشورهای اروپایی مقصد صادرات فولاد ایران بودند.

رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد بیان داشت: فولاد مبارکه اصفهان بزرگترین واحد صنعتی و مجتمع تولید فولاد در ایران و خاورمیانه است و علی رغم شرایط اقتصادی ده ماه گذشته توانست به صادرات محصولات ادامه دهد.

وی افزود: از مهمترین چالش های صنعت فولاد داخلی مسائل زیرساختی اعم از محدودیت در تامین گاز طبیعی در فصل سرما و برق در فصل گرما است. عدم تامین و توزیع متوازن مواد اولیه صنایع فولادی هم از دغدغه های مهم فعالان این حوزه است.

سبحانی با ابراز امیدواری از وضعیت تولید داخلی فولاد در آینده گفت: فولاد مبارکه اصفهان متناسب با توان بالای اقتصادی، نقش مهمی در ایفای مسئولیت اجتماعی از مدرسه سازی تا تامین اکسیژن در بیمارستانها را در ایام شیوع کرونا به عهده داشته است.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.