رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

در بازار سنگ آهن چین آخرین قیمت با توجه به تداوم خرید ها بالا رفت. متوسط قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد با 7.55 دلار رشد روزانه به 210.4 دلار هر تن خشک سی اف آر رسید. قرارداد جولای در بازار فیوچرز نیز 6.15 دلار بالا رفته 200.65 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شد. این در حالیست که قیمت دوشنبه این هفته با توجه به انتشار آمار پایین واردات افت داشته حدود 202 دلار شده بود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، البته بازار فولاد چین کمی صعیف شده و فعالان بازار سنگ آهن کمی با تردید فعالیت می کنند. با توجه به افت حاشیه سود فولادسازان فشارها بر قیمت پرمیوم خلوص های بالای برزیل بیشتر شده است.

چین ماه گذشته 89.8 میلیون تن سنگ آهن وارد کرده بود که نسبت به 98.6 میلیون تن آوریل و 102.1 میلیون تن مارس افت شدید داشت. اخیرا میزان واردات از استرالیا افت شدیدی داشته و انتظار می رود ماه های آتی نیز این روند نزولی ادامه داشته باشد. همچنین آمار نشان می دهد چین در ماه می 5.3 میلیون تن فولاد صادر کرده که 34 درصد افت ماهانه داشت.

اخیرا افت قیمت فولاد موجب کاهش حاشیه سود فولادسازان شده است و کاهش تقاضای فولاد نوسانات بازار را در کوتاه مدت بالا برده است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.