رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

با نزدیک شدن پایان سال میلادی و اتمام مهلت توافق تجاری میان اتحادیه اروپا و انگلیس، حال خریداران فولاد نگران اثرات برگزیت بر قیمت فولاد در بریتانیا هستند. البته تاکنون این تاثیر ناچیز بوده است. برخی محصولات فولادی خاص به دلیل عرضه نامنظم رشد قیمت هایی داشته اند که البته به دلیل سیاست های آنتی دامپینگ اتحادیه اروپا بوده و ارتباط مستقیم با بازار انگلیس ندارد. در واقع قیمت فولاد در انگلیس ماه های اخیر از روند بازارهای جهانی پیروی کرده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا، تحلیلگران معتقدند ذات تجارت میان اتحادیه اروپا و بریتانیا پس از برگزیت تغییر خواهد کرد. با تغییرات مقررات و افزایش کاغذ بازی های مربوط به واردات از اتحادیه اروپا که بسیاری از فعالان بازار با آن آشنایی ندارند و افزایش هزینه های گمرکی طبیعتا بازار فولاد انگلیس با اختلال و افزایش هزینه هایی روبرو خواهد شد.

ولی در کل کسی از آینده بازار فولاد و قیمت ها خبر ندارد و برگزیت هم قطعا اثراتی بر بازار انگلیس می گذارد که برخی پیش بینی دقیق آن را دشوار می دانند. نرخ ارز هم به پیچیدگی های موجودی می افزاید. آنچه واضح است قیمت فولاد چه در انگلیس و چه در سطح جهان روند باثباتی نخواهد داشت.

منبع: meps
ترجمه: م. تابان شمال

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.