رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

پنجمین اقتصاد بزرگ جهان یعنی هند به علت بحران کرونا وارد رکود عمیقی شده است؛ چرا که تولید ناخالص داخلی این کشور از آوریل تا ژوئن به میزان بی سابقه ۲۳.۹ درصد کاهش یافته است.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از راشاتودی، هند که به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان شناخته می شود، به علت بحران کرونا وارد رکود عمیقی شده است چرا که تولید ناخالص داخلی این کشور از آوریل تا ژوئن به میزان بی سابقه ۲۳٫۹ درصد کاهش یافته است.

داده های رسمی سه ماهه اول سال جاری مالی هند (آوریل تا ژوئن) که روز دوشنبه توسط وزارت آمار و اجرای برنامه هند منتشر شد، نشان می دهد که اقتصاد این کشور شاهد اولین رکود خود از زمان شروع انتشار آمار سه ماهه در سال ۱۹۹۶ بوده است. اقتصاد هند طی مدت مشابه در سال گذشته ۵٫۲ درصد رشد کرده بود.

محدودیت های سختگیرانه دولت این کشور که برای جلوگیری از گسترش بیماری کووید-۱۹ بیش از دو ماه طول کشیده، بخش های اصلی اقتصاد را به سقوط آزاد کشانده است.

بخش های تولید، ساخت و ساز، و تجارت به ترتیب ۳۹٫۳، ۵۰٫۳ و ۴۷ درصد کاهش یافته است. در همین حال، بخش کشاورزی موفق شد روند منفی را پشت سر بگذارد و ۳٫۴ درصد رشد کند.

داده های اخیر نشان می دهد که هند احتمالاً در مسیر اولین رکود سالانه خود در بیش از چهار دهه اخیر قرار دارد.

در عین حال، اگر هند نتواند عملکرد اقتصادی خود را در سه ماهه دوم، که در ماه سپتامبر به پایان می رسد، بهبود بخشد، این کشور به لحاظ فنی وارد رکود می شود. در اصطلاحات فنی، هنگامی که اقتصاد در دو فصل متوالی منفی باشد، رکود تعریف می شود. داده های مربوط به دوره ژوئیه تا سپتامبر در ماه نوامبر منتشر خواهد شد.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.