رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

پیتر شیف، اقتصاددان معروف و کهنه کار بازارهای سهام تاکید کرد که کشورهای دیگر با تأمین کالاهایی که آمریکا نمی تواند برای خود تولید کند، اقتصاد ناکارآمد و ضعیف این کشور را سر پا نگه داشته اند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از راشاتودی، پیتر شیف، صاحب نظر امور مالی و کهنه کار بازارهای سهام با اشاره به اینکه آمریکا به یک اقتصاد مصرفی تبدیل شده است تاکید کرد که اقتصادها نمی توانند با مصرف کار کنند چرا که در این صورت به “اقتصاد حبابی” می شوند.

به گفته شیف، یک اقتصاد سالم و سرزنده به تولید نیاز دارد “زیرا شما نمی توانید آنچه را که هنوز تولید نشده است مصرف کنید.”

وی گفت: از آنجا که اقتصاد ما بسیار ضعیف است و ما قادر به تولید چیزهایی نیستیم که مصرف می کنیم، آمریکا به اقتصادهای قدرتمند بین المللی متکی است. آنها قادر به تولید آنچه ما مصرف می کنیم هستند.

این اقتصاددان افزود: تا چه مدت قرار است بقیه کشورهای جهان به استاندارد زندگی در آمریکا کمک کنند؟ تا چه مدت دیگر قرار است کشورها با تأمین کالاهایی که آمریکا نمی تواند برای خود تولید کند، اقتصاد ناکارآمد و ضعیف این کشور را سر پا نگه دارند؟

وی ادامه داد: و سپس دلار سقوط می کند و این پایان این بازی است. چرا که ما تا جایی که بتوانیم دلار خود را برای چیزهایی که خودمان تولید می کنیم، هزینه می کنیم و آنجاست که صدای این موضوع در می آید، زیرا ما برخی کالاها را تولید نمی کنیم. و پس از آن قیمت ها به طرز آشکارتری منفجر می شوند.

شیف گفت این اتفاق همین حالا در حال شکل گیری است چرا که “قیمتها در حال افزایش است و ما می خواهیم وانمود کنیم که این اتفاق یک بار رخ می دهد یا گذرا است و به دلیل شوک زنجیره تأمین یا کمبود است. خیر. این مازاد پول است. مشکل این است.

منبع : خبرگزاری تسنیم

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.