رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

با افزایش بیش از ۷ دلاری قیمت سنگ آهن در هفته گذشته و قراضه وارداتی ترکیه با ۱۲ دلار افزایش و رسیدن آن به ۴۰۹ دلار و از سوی دیگر افزایش نفت برنت به بالاترین سطح ۱۵ ماهه و رسیدن آن به بیش از ۶۲ دلار، بازار به افزایش قیمت ها مطمئن تر شده و اکثر فولادسازان CIS پیشنهادها را افزایش یا متوقف کردند و منتظر برگشت چینی ها از تعطیلات هستند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی ، اسلب CIS با بهای ۶۳۰ تا ۶۴۰ دلار پیشنهاد شد و تحویل ترکیه ۶۴۰ تا ۶۵۰ دلار اعلام شد درحالیکه هفته قبل ۶۳۰ تا ۶۳۵ دلار CFR بود. اگرچه هیچ معامله ای ثبت نشده و آرگوس آخرین ارزیابی را ۶۲۵ دلار فوب اعلام کرده است.

افزایش تقاضا برای ورق از اروپا شنيده می شود اگرچه بهترین بازار برای ورق ترکیه، آمریکا با قیمت های بالا خواهد بود که همچنان واردات اسلب برزیل با قیمت ۷۰۰ تا ۷۲۰ دلار را دنبال می کند و احتمال کمبود اسلب برزیل و قیمت های بالاتر نیز مورد انتظار است.

اگرچه فروشندگان بیلت CIS از بازار خارج شدند و با افزایش قیمت میلگرد و قراضه ترکیه انتظار رشد قیمت را دارند و حتی پیشنهاد ۵۴۰ تا ۵۵۰ دلاری نیز شنیده می شود و ۵۶۵ دلار تحویل الجزایر پیشنهاد شده است ولی تقاضای بالای میلگرد برای روسيه و اوکراین شنیده نمی شود و براساس ارزیابی آرگوس قیمت های میلگرد فوب دریای سیاه با ۱۰ دلار کاهش ۵۹۰ دلار اعلام می شود.

این در حالی است که قیمت میلگرد ترکیه تا ۶۱۵ دلار فوب صادراتی شنیده شد لکن برخی احتمال کاهش نرخ با توجه به نبود تقاضا و شرایط آب و هوایی را نیز می دهند و اعلام کرده اند برای چندين هفته متوالی فروش خوبی روی میلگرد صورت نگرفته است.

البته مفتول کمی فعال تر بود و قیمت ها در ۶۷۰ دلار ثابت‌ باقی ماند.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.