رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

عملکرد ماهانه شرکت‌های زغالسنگ به تفکیک در سال ۹۹ منتشر شد و بر اساس آن میزان کنسانتره تولید شده توسط ۲ شرکت زغالسنگ البرز مرکزی و زغالسنگ طبس در مدت ۷ماهه اول امسال به میزان ۴۱۱هزرو۴۸۸تن ثبت شده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین، بر پایه جدول آماری منتشر شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، میزان تولید شرکت‌های زغالسنگی کشور در مدت ۷ماهه نخست امسال مشخص شد. بر این اساس که شرکت زغالسنگ البرز مرکزی در مدت ۷ماهه نخست امسال یعنی از ابتدای فروردین ۹۹ تا انتهای مهرماه، کنسانتره ارسال شده به میزان ۵۶,۳۹۸تن داشته است که بیشترین میزان ارسال در ۳ماهه تابستان انجام شده است.

همچنین این شرکت در مدت یادشده، تولید کنسانتره نیز به مقدار ۵۵,۷۴۶تن انجام داده است که بیشترین میزان تولید در تیرماه صورت گرفته است. همچنین میزان استخراج انجام شده توسط شرکت زغالسنگ البرز مرکزی در مدت ۷ماهه اول ۹۹ به میزان ۶۸,۹۷۵تن بوده است که بخش عمده ای از آن در ۳ماهه تابستان انجام شده است.

شرکت زغالسنگ طبس نیز به عنوان بزرگترین تولیدکننده زغالسنگ در کشور به شمار می آید، بر اساس اطلاعات منتشر شده میزان تولید کنسانتره این شرکت معدنی از ابتدای فروردین ماه ۹۹ تا انتهای مهرماه برابر با ۳۵۵,۷۴۲تن بوده است که بیشترین حجم تولیدی انجام شده در ۳ ماهه اول سال یعنی (فصل بهار) صورت گرفته است. همچنین میزان کنسانتره ارسالی توسط شرکت زغالسنگ طبس در مدت یادشده ۳۲۷,۰۸۷تن بوده است که در این بخش نیز می بینیم بیشترین حجم ارسالی کنسانتره نیز همچون میزان تولید در بهار ۹۹ بوده است. لازم به ذکر است که میزان استخراج انجام شده در مدت ۷ماهه نخست امسال توسط شرکت زغالسنگ طبس به میزان ۹۸۷,۶۸۶تن انجام شده و بخش عمده ای از آن در تابستان صورت گرفته است.

در مجموع می توان گفت دو شرکت زغالسنگ البرز مرکزی و زغالسنگ طبس از ابتدای فروردین ماه ۹۹ تا انتهای مهر موفق شدند تولید کنسانتره زغالسنگ را به عدد ۴۱۱,۴۸۸تن برسانند. همچنین میزان کنسانتره ارسال شده توسط این دو شرکت نیز به مقدار ۳۸۳,۴۸۵تن انجام شده و در زمینه استخراج نیز عدد ۱میلیون و ۵۶هزارو۶۶۱تن به ثبت رسیده است.

گفتنی است، زغالسنگ امروز در ایران به عنوان یکی از سوختهای فسیلی مهم بوده که بخش عمده مصرفی آن برای صنایع فولادی کشور است و این درحالیست که بر اساس افق چشم انداز فولاد برای سال ۱۴۰۴، قرار است از ۵۵ میلیون تن فولاد تولیدی در کشور، بخشی از آن یعنی ۵٫۲میلیون تن به روش کوره بلند تولید شود که نیازمند ۳٫۷ تا ۴میلیون تن کنسانتره زغالسنگ خواهد بود. بنابراین به نظر می رسد که توسعه معادن زغال‌سنگ و افزایش تولید این محصول جزو مواردی است که باید از سوی دولت مورد توجه قرار گیرد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.