رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رئیس انجمن نوردکاران فولادی ایران در میزگرد تخصصی بررسی مهم ترین مسائل روز صنعت فولاد و صنایع وابسته اظهار کرد:زنجیره فولاد تقریبا به خودکفایی رسیده و تامین مواد اولیه صنایع بالادست و پایین‌دست انجام می‌شود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین، سید احمد رضوی نیک با بیان این مطلب در ادامه افزود: زنجیره فولاد بدون متولی مانده و در هفت سال اخیر هفت وزیر صمت تغییر کرده‌اند که این امر باعث شد هر وزیر یا سرپرست دستورات وزیر قبلی را لغو کند یا تغییر دهد.

به گفته رضوی نیک، سرانه مصرف فولاد کشور زیر 200 کیلوگرم به ازای هر نفر است و میزان مصرف پایینی محسوب می‌شود.

وی افزود: مجوز بخش نورد فولادی بیش از 30 میلیون تن است اما تولید در این بخش تنها 11 میلیون تن است.

به گفته رضوی نیک، به دلیل فروش شمش ارزان ایرانی به عراق، این کشور بر صادرات میلگرد ایران 100 دلار عوارض بست.

وی تصریح کرد: شمش فولادی برای صادرات ارزان است اما برای مصرف‌کننده داخلی گران‌تر فروخته می‌شود. از طرفی این سوال مطرح است که چرا باید مجله متال بولتن تعیین‌کننده قیمت شمش فولادی باشد در حالی که صفر تا صد فولاد در کشور تولید می‌شود؟

رضوی نیک با انتقاد از بورس کالا بیان کرد: بورس کالا توسط فولادسازان تاسیس شده اما قیمت مواد اولیه در بورس گران‌تر از بازار آزاد است.اگر مسائل صنعت فولاد درون خانواده حل نشود، قطعا دستورالعمل و قانون از بیرون تحمیل می‌شود و لازم است همه زنجیره فولاد با برگزاری جلسات در زنجیره این مسائل را حل کرد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.