رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

بازار فولاد در هفته گذشته در انتظار بازگشت چینی ها و بسیار کم معامله بود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی، بازار فولاد در هفته گذشته در انتظار بازگشت چینی ها و بسیار کم معامله بود.

با این حال از روز جمعه با بازگشت چینی ها از تعطیلات، تحرکاتی مبنی بر افزایش قیمت های بیلت داخلی چین و سنگ آهن دیده شد و فعالان بازار امید به افزایش واردات و تقاضای چین در ماه‌های پایانی سال دارند.

این موضوع در مورد واردات نفت خام چین هم وجود دارد هر چند بحث موجودی بالای انبار و عدم صادرات ‌کافی چین را باید در پس استراتژی دیگری جستجو کرد که هنوز جزییات دقیقی مشخص نیست.

بهای بیلت CIS تحت تاثیر افت قیمت قراضه وارداتی ترکیه به ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار فوب دریای سیاه رسیده اما برخی فعالان انتظار دارند قیمت ها به سرعت با بازگشت تقاضای چین افزایش یابد و برخی فولادسازان بر قیمت های ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلاری فوب اصرار می کنند.

بیلت ترکیه ۴۲۰ تا ۴۲۵ دلار درب کارخانه شنیده شد و در خواست بیلت وارداتی ۴۰۵ تا ۴۱۰ دلاری Cfr ترکیه وجود داشت.

یک محموله ۲۰ هزار تنی بیلت روسیه به بهای ۴۴۵ دلار تحویل فیلیپین فروخته شد.

بازار اسلب اغلب بسیار کم معامله بود و اوکراین یک محموله اسلب را ۴۷۵ دلار تحویل ترکیه پیشنهاد داد ولی با افت قیمت ورق ترکیه به ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار فوب و ۵۰ دلار هزینه تولید، واردات با این نرخ توجیه ندارد.

ایتالیا نیز ورق را حدود ۵۰۰ یورو در تن اعلام می کند.

بهای محصولات طویل CIS ثابت بود و تقاضا ضعیف است و میلگرد ترکیه ۴۴۲ دلار اعلام می شود و و مفتول روسیه ۵۰۰ دلار فوب به فروش می رسد.

پیشنهاد ورق ۴۷۵ دلاری از اروپا شنیده می شود و بازار انتظار دارد این قیمت ها تنها با برگشت پر قدرت چین قابل معامله باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.