رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

اتاق بازرگانی آمریکا در جدیدترین تحقیق خود اعلام کرد که اگر سرمایه گذاری در چین به نصف برسد یا تعرفه های دو کشور افزایش یابد، شرکت های آمریکایی و به طور کلی اقتصاد این کشور می توانند صدها میلیارد دلار از دست بدهند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از راشاتودی، اتاق بازرگانی آمریکا در جدیدترین تحقیق خود اعلام کرد که اگر سرمایه گذاری در چین به نصف برسد یا تعرفه های دو کشور افزایش یابد، شرکت های آمریکایی و به طور کلی اقتصاد این کشور می توانند صدها میلیارد دلار از دست بدهند.

این گروه تجاری در تحقیقات خود که روز چهارشنبه منتشر شد، گفت: اگر سرمایه گذاران آمریکایی سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در چین را به نصف کاهش دهند، سود سالانه سرمایه آنها می تواند تا 25 میلیارد دلار کاهش یابد.

بر اساس گزارشی که هزینه بالقوه جداسازی دو اقتصاد بزرگ جهان را ارزیابی می کند، در حالی که تولید ناخالص داخلی آمریکا شاهد ضرر بی سابقه 500 میلیارد دلاری خواهد بود، این کاهش سرمایه گذاری در چین به نفع رقبای آمریکاست.

اتاق بازرگانی آمریکا با بیان اینکه جدا کردن دو اقتصاد عظیم از هم بسیار گران خواهد بود، افزود که دو کشور هنوز به شدت در هم آمیخته اند. با این حال، این مطالعه تاکید کرد که “جداسازی کامل دیگر غیرقابل تصور است.”

توافق تجاری ایالات متحده و چین همه تعرفه هایی را که در بحبوحه جنگ تجاری بین دو ملت وضع شده بودند، حذف نکرد.

به گفته این گروه تجاری، اگر روابط دو کشور بیش از پیش خراب شود و تعرفه های 25 درصدی برای کلیه تجارت دو طرفه اعمال شود، می تواند تا سال 2025 به 190 میلیارد دلار خسارت برای اقتصاد آمریکا منجر شود.

این مطالعه همچنین تخمین زده است که یک جداسازی کامل بر جریان سفرهای مردم تأثیر می گذارد و به درآمد حاصل از گردشگری و آموزش آسیب می رساند.

بر اساس برآوردهای این مطالعه، اگر هزینه های گردشگری و آموزش چین نسبت به سطح قبل از همه گیری ویروس کرونا به نصف کاهش یابد، ایالات متحده سالانه بین 15 تا 30 میلیارد دلار در بخش صادرات خدمات ضرر خواهد دید.

منبع : تسنیم

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.