رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

استاندار فارس گفت: آزادسازی معادن استان فارس، فرصتی مناسب برای علاقه‌مندان فعالیت در حوزه‌های مرتبط با معدن است و سازمان صنعت، معدن و تجارت باید بکوشد افراد وارد زمینه فعالیت‌های معدنی شوند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایرنا ، عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس در جلسه شورای معدن استان فارس در شیراز اظهار داشت: تسهیل و تسریع در روند صنعتی شدن و بهره‌برداری بیشتر از معادن موجود باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی ادامه داد: نقشه راه معدن و صنایع معدنی استان باید با کار عملیاتی و در نظر گرفتن تقسیم بندی خُرد شهرستانی ارائه شود تا با نگاه به درون و بیرون بتوانیم در زمینه بهره‌بردای از معادن و تاسیس صنایع معدنی یک گام به جلو برداریم.

استاندار فارس در خصوص پیشرفت تهیه نقشه راه معدن و صنایع معدنی استان بیان کرد: این نقشه راه نیازمند گفت‌وگوهای علمی در مجامع علمی و کاربردی است تا به شکل مطلوبی تکمیل و ارائه شود و مطالعه، اکتشاف و پتانسیل‌یابی در زمینه معادن از جمله فعالیت‌های پایه‌ای است که زمینه توسعه فعالیت‌های معدنی را فراهم می‌کند.

رحیمی افزود: طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ تفاهم‌ نامه‌ای با شرکت ایمیدرو در زمینه اکتشافات معدنی را پیگیری کردیم و امیدواریم نتایج آن که برای دانشگاه‌ها و همچنین صنایع مرتبط با معادن مفید است به زودی محقق شود تا استان را به سمت تصمیمات بهتر سوق دهد.

وی گفت: امسال نیز بازگرداندن معادن و صنایع معدنی راکد به چرخه بهره‌برداری و افزایش تولید و راندمان فعالیت‌های معدنی در دستور کار قرار دارد و تاسیس صنایع مرتبط با فعالیت‌های معدنی و استفاده از اکتشافات جدید بر اساس نیازهای کشور و تقاضای موثر، مورد توجه جدی مدیریت ارشد استان فارس در سال ۱۴۰۰ قرار دارد.

استاندار فارس با اشار به پیشرفت حدود ۴۰ درصدی پروژه آهک هیدراته در داراب و توسعه سرمه فیروزآباد، تصریح کرد: توسعه صنایع موجود معدنی نیز در دستور کار است که باید بکوشیم کارخانه‌های جدید ساخته شوند و واحدهای در دست اجرا سریع‌تر به بهره برداری برسند.

رحیمی، ضمن قدردانی از فعالیت‌های مشترک مطالعاتی و علمی واحد خاک نسوز آباده گفت: از همه ظرفیت‌ها و متخصصان در سراسر کشور برای توسعه معدنی استان استفاده می‌شود و در آینده نزدیک کلنگ واحد فروکروم که در توسعه صنعتی فارس موثر خواهد بود در شهرستان نی‌ریز این استان به زمین زده خواهد شد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.