رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

قرارداد کارخانه‌ی نورد HABAS A.S ترکیه با شرکت SMS Group آلمان به منظور ارتقای کارخانه نورد خود به تولید اسلب گرم با بالاترین عملکرد ممکن منعقد شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایلنا ، تولیدکننده‌ی فولاد ترکیه‌ای HABAS A.S، سفارش ارتقای کارخانه‌ی خود در سایت ALIAGA نزدیک شهر ازمیر ترکیه؛ که یه کارخانه‌ی نورد گرم است را به منظور بالابردن ظرفیت‌تولید خود به شرکت SMS Group آلمان؛ اعلام کرده است.

شرکت HABAS A.S مجهز به تجهیزات شرکت آلمانی مزبور بوده و در سال ۲۰۱۴ توسط این شرکت راه اندازی شده است.

در این پروژه شرکت ترکیه‌ای قصد دارد ظرفیت تولیدات خود را به ۴.۵ میلیون تن در سال افزایش دهد. همچنین رنج تولیدات این شرکت شامل فولاد‌های کربنی، HSLA (high strength low alloy carbon)، فولاد‌های لوله و همچنین فولاد‌های چند فازی را شامل خواهند شد.

این شرکت قادر خواهد بود اسلب‌هایی تا ضخامت ۲۲۵ میلی متر تا عرض ۲۱۰۰ میلی متر و تا طول ۱۲ متر و همچنین (کویل) hot strip از ۷۰۰ تا ۲۱۰۰ میلی متر عرض و ۱/۲ تا ۲۵/۴ میلی متر ضخامت را تولید نماید.

از سال ۲۰۱۲ که استارت تاسیس این کارخانه زده شده است، تصمیم بر آن بوده است که با توجه به طرح‌های انعطاف پذیر SMS، ارتقای شرکت در چندین مرحله تا به امروز صورت پذیرد.

در این مرحله شرکت HABAS A.S، دومین ایستگاه roughing به همراه edger و همچنین سومین downcoiler خود را سفارش گذاری نموده است.

شرکت SMS Group آلمان قرار است تجهیزات مرتبط با سیستم انتقال پالت موجود و همچنین تجهیزات مربوط به ارتقای این سیستم را نیز تامین نماید.

دستگاه edger جدید قرار است مشابه نمونه موجود آن درنظر گرفته شود. افزایش قابل دستیابی در کاهش عرض، برنامه ریزی تولید را تسهیل نموده و موجودی اسلب را کارآمدتر می‌نماید.

دستگاه roughing هیدرولیکی قابل تنظیم به سیستم کنترلی با عملکرد بالای CFR به منظور تولید ورق بدون کمبر (محدب یا مقعر بود لبه‌های کناری ورق) تجهیز خواهدشد.

همچنین دستگاه شماره‌ی ۳ downcoiler قادر خواهد بود رنج متفاوتی از تسمه‌ها را در انواع اندازه‌های متفاوت پوشش دهد؛ که شامل اسلب‌های مربوط به گرید لوله تا ضخامت ۲۵/۴ میلیمتر می‌باشد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.