رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

نماینده مردم بجنورد در مجلس با اشاره به برخی مشکلات مدیریتی در کشور از دولت خواست که به جای واردات گوشت خارجی از دامدار داخلی به صورت تضمینی گوشت خریداری کند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایسنا ، محمد وحیدی با اشاره به لزوم حفظ انسجام داخلی در کشور در شرایط کنونی گفت: لازمه حفظ این انسجام داخلی این است که انسجام درونی دولت هم تقویت بشود؛ فرموده شد که کار باید با وحدت فرماندهی به صورت قرارگاهی دنبال شود.

وی افزود: در لحظه لحظه عملکرد قرارگاهی باید تصمیمات آنی و تاثیر گذار اتخاذ شود، برای مثال گفته می شود چندین میلیون تن کالا در بنادر دپو شده است این کالاها باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف و وارد بازار داخلی شوند تا از این فشار افتصادی بر دوش مردم کاسته شود، یا در موضوع فولاد وزارت صمت باید موظف شود محصولات فولادی را در بازار سرمایه عرضه کند تا قیمت فولاد در بازار داخلی نرخ متعادلی پیدا کند.

نماینده مردم بجنورد اظهار کرد: چرا باید قیمت فولاد در کشوری که تولید فولاد آن دوبرابر میزان مصرف آن است گرانتر از قیمت بازار جهانی باشد؟ اینها نشان از ضعف در عملکرد دارد، یا در موضوع گوشت قرمز مشکل در این است که به دامدار نهاده های دامی داده نمی شود، گوشت هم باید خرید تضمینی داشته باشد؛ یعنی دولت به جای اینکه مانند سال های گذشته گوشت خارجی وارد کند از دامدار داخلی به صورت تضمینی گوشت خریداری کند تا هم دامدار ضرر نکند و هم مصرف کننده دچار خسران نشود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: در حوزه اداری باید برای نیروهایی که در ساختار اداری کشور فعال هستند تصمیمات خوبی اتخاذ کنند، خیلی از نیروهای اداری به دلیل تورم آسیب دیدند، نیروهای قراردادی، شرکتی و وابسته به برخی دستگاه ها با بلاتکلیفی سالها رها شدند؛ مقصر اینها که ترامپ نیست بلکه مقصر سیاست های غلط ما در حوزه اجرایی و مدیریتی است، این موارد باید اصلاح شود تا بتوانیم در این بخش ها امیدی در کشور برای مردم ایجاد کنیم.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.