رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

شرکت واله در حال برنامه‌ریزی برای تولید ۴۰۰ میلیون تن سنگ‌آهن در سال ۲۰۲۲ میلادی است. مدیران شرکت در تاریخ ۳۰ جولای گفتند، در صورت نیاز بازار، شعار «ارزش بر کمیت ارجح است» در سایر برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای این معدن اعمال خواهد شد.


به گزارش معدن مدیا، دنیای اقتصاد نوشت:
به نقل از پلتس، مارسلو اسپینلی، مدیر اجرایی بخش معادن آهن شرکت واله به تحلیلگران گفت در مقایسه پیش‌بینی میزان تولید سال ۲۰۲۲ میلادی نسبت به ۳۱۰ میلیون تن تولید سنگ آهن در سال جاری، کمترین میزان دستورالعمل ۲۰۲۰ خواهد بود. وی گفت؛ تولید سنگ آهن شرکت واله در نیم فصل نخست سال ۱۲۷‌میلیون تن بوده است که در نیم فصل دوم به ۱۸۳ میلیون تن رسیده است.

هدف جدید «واله» برای تولید ۴۰۰ میلیون تن سنگ آهن

اسپینلی با بیان اینکه شرکت واله تنها شرکت استخراج معدن است که قادر است ۱۰۰ میلیون تن سنگ‌آهن را ظرف دوسال آینده به بازار عرضه کند و هیچ‌گونه محدودیت جدی در بازگرداندن ظرفیت تولید خود ندارد، گفت: «ما در نیمسال دوم ۵۰ میلیون تن را به بازار عرضه خواهیم کرد.» وی در ادامه خاطرنشان کرد با این حال، هنوز برخی کاستی‌های میان مدت در عرضه به بازار را شاهد خواهیم بود. او گفت با وجود اینکه به دلیل مواجهه با چالش‌های شیوع همه‌گیری کووید-۱۹، مجبور به محقق شدن کمترین میزان دستورالعمل ۲۰۲۰ شدیم، با ازسرگیری بعضی از فعالیت‌ها، تولید به خوبی پیش می‌رود. در همین حال معدن این شرکت در کارجاس ظرف ۲۰ روز گذشته توانست بیش از ظرفیت خود فعالیت کند. شرکت واله ظرف این مدت در مجموع روزانه بیش از یک میلیون تن تولید داشته است. اسپینلی افزود: در حال حاضر تقاضای چین برای سنگ آهن فوق‌العاده است، اما ممکن است قیمت‌های فعلی سنگ‌آهن را برای کوتاه‌مدت و میان‌مدت پشتیبانی نکند. واله براساس معیار سالانه به سود خالص ۳ ماهه دوم بازگشته است و درآمد ۹۹۵ میلیون دلار را ثبت کرد. این شرکت در ۳ ماه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی ضرر خالص ۱۳۳ میلیون دلار را به ثبت رسانده بود. بدهی خالص واله از حدود ۷/ ۹ میلیارد دلار در سال گذشته به ۱/ ۸ میلیارد دلار در حال حاضر کاهش یافته است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.