رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

این تفاهم نامه در راستای افزایش نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان به‌ویژه دانش آموزان بازمانده از تحصیل، امروز ۱۵ مهرماه، با حضور تقی نبئی، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن و مجتبی زینی وند، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی در محل وزارت آموزش و پرورش امضا شد.


به گزارش خبرنگار معدن مدیا، تقی نبئی ضمن ابراز امیدواری به تحقق اهداف این تفاهم نامه، در ابتدای این نشست اظهار داشت: با توجه به این که اکثر معادن کشور در مناطق محروم قرار دارند و عمده سرمایه‌گذاری‌های بخش معدن در این مناطق صورت گرفته است و همچنین بسیاری از افرادی که تحت پوشش این طرح قرار می گیرند، در مناطق محروم ساکن هستند؛ ما از ظرفیت معادن و همچنین ظرفیت سازمان نظام مهندسی معدن برای تحقق اهداف این طرح استفاده خواهیم کرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن تاکید کرد: در حال حاضر نظام مهندسی معدن متشکل از ۳۱ سازمان استانی است و همه این سازمان ها فعال هستند که از پتانسیل آنان برای تحقق اهداف طرح استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: همچنین ما ۴۱ هزار نفر عضو حقیقی و دو هزار نفر عضو حقوقی داریم که در نقاط مختلف کشور، به ویژه در مناطق محروم در حال خدمت هستند. به همین علت وظیفه خود دانستیم که در این طرح مشارکت کنیم، چرا که علاوه بر اثر مثبتی که بر کل جامعه خواهد داشت، قطعاً برای سازمان نظام مهندسی معدن نیز مفید خواهد بود. هنگامی که افراد زیادی از جامعه تحت آموزش قرار بگیرند، با بخش معدن و پتانسیل‌های آن هم آشنا خواهند شد که این از اثرات مثبت اجرای این طرح بر بخش معدن است.

تقی نبئی ادامه داد: تلاش می کنیم بخش زیادی از تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مورد نیاز را تهیه کنیم تا بتوانیم جمعیت بیشتری را تحت پوشش این طرح قرار دهیم.

 

اهداف تفاهم نامه:

کمک به تحقق عدالت آموزشی از طریق اجرای طرح آشتی با آموزش (آبا) برای افزایش نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان به‌ویژه دانش آموزان بازمانده از تحصیل، با استفاده از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود در بخش معدن و صنایع معدنی و همچنین عمل به مسئولیت اجتماعی و ایجاد توسعه پایدار در این بخش

 

در ادامه گزیده ای از این گزارش را به صورت تصویری می بینید.

برای مشاهده ویدیو روی تصویر زیر کلیک کنید/ ضربه بزنید:

 

در صورتی که در مشاهده ویدیو مشکل دارید، لطفاً از لینک زیر استفاده کنید:
امضای تفاهم نامه سازمان نظام مهندسی و سازمان مدارس غیر دولتی