رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

انجام آهن و فولاد چین در جدیدترین تحلیل های خود اظهار داشت که انتظار می رود قیمت فولاد در چین در کوتاه مدت به ثبات برسد چرا که تقاضا کاهش می یابد و بازرسی های دولت برای مقابله با سفته بازی ها و عدم رعایت مقررات ادامه دارد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، در آوریل قیمت فولاد در چین رشد شدیدی داشته و ماه جاری میلادی نیز نوسانات زیادی داشت که به دلیل رونق تقاضای داخلی، افزایش قیمت مواد اولیه و کاهش نقدینگی در سطح بازارهای جهانی بود. شاخص قیمت فولاد چین آخر آوریل 9.25 درصد نسبت به یک ماه قبل آن رشد داشته است.

حال انتظار می رود با در پیش بودن فصل بارش های موسمی ساخت و ساز و در نتیجه تقاضای فولاد کاهش یابد و بخش های خودرو و لوازم خانگی نیز دیگر در رونق زیادی نیستند.

از طرفی میزان تولید کارخانه ها در سطوح بالاست و افزایش عدم تمایل بخش های مصرف کننده ای چون کشتی سازها برای پرداخت قیمت های بالایی که از آوریل مشاهده شده نیز بر قیمت ها فشار بیشتر وارد می سازد. به نظر انجمن آهن و فولاد چین با توجه به وضعیت عرضه و تقاضا به نظر نمی رسد رشد قیمت فولاد در چین تداوم داشته باشد و برخورد جدی تر دولت با عدم رعایت مقررات بازار را دلیل دیگر برآورد ثبات قیمت ها دانست.

از شرکت های فعال در صنعت فولاد خواسته شده از نظم طبیعی بازار پیروی کنند و به کارخانه ها نیز دستور داده شده برای بالاتر بردن قیمت های بازار از طریق احتکار با هم تبانی نکنند. پس از این اظهارات قیمت میلگرد و ورق گرم در بازار فیوچرز شانگهای به ترتیب 3.6 و 3.9 درصد روز دوشنبه افت داشت و قرارداد فیوچرز سنگ آهن نیز 5.2 درصد ارزان تر شده 165.48 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.