رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

جوکار با اشاره به ظرفیت های استان یزد گفت: یزد، فرصتی برای تجارت در عرصه های نو و جدید است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از شبستان ، « محمد صالح جوکار» صبح امروز در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان یزد گفت: مجلس یازدهم با شعار مردم داری و کارآمدی امیدوار است که به مردم خدمت کند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: اگرچه هنوز درمان قطعی برای آن دیده نشده ولی حضور مردم در صحنه و تولید وسایل و تجهیزات بهداشتی و کار کردن نشان از همبستگی ملی در مقابل تهدیدات به سوی مردم بود که جای تقدیر و تشکر از کادر پزشکی و درمان دارد.

وی افزود: کمک های مردمی به خصوص بانوان در راه اندازی کارگاه ها در سطح محلات و تولید ماسک به عنوان حرکت نوآورانه ای بعد از دفاع مقدس بود که نشان داد جامعه ما آمادگی لازم برای تهدیدات دارد.

جوکار بیان کرد: امروز با همکاری خیران شاهد تهیه تجهیزات خوبی برای استان بودیم و در این زمینه نیز تهیه روزانه یک میلیون ماسک را داریم.

وی افزود: در بحث اشتغال در این ایام ضربه جدی به استان و کشور وارد شد و بسیاری از مشاغل از دست رفتند و تعداد افراد مددجویان و افراد مراجعه کننده به بیمه بیکاری دو برابر شد که این نشان از مشکل جدی برای اشتغال بود.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر سهم اشتغال در استان در حوزه خدمات ۴۸ درصد، ‌صنعت ۴۴ درصد و کشاورزی هشت درصد است و قطعا طرح آمایش استانی می تواند ظرفیت را در تمامی زمینه ها توسعه دهد.

جوکار بیان کرد: استان یزد استانی با صنایع معدنی، میراث فرهنگی و گردشگری در دستور کار است و زمینه اشتغال برای ما در این دو بخش فراهم است که در این راستا نیز دو فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی و معدن و صنایع معدنی در اختیار نمایندگان یزد قرار گرفت که می تواند برای ما فرصت باشد تا از آن استفاده کنیم.

وی با اشاره به عملکرد خود در مجلس یازدهم افزود: در ۲۹ طرح قانونی در این مدت مشارکت داشتم و ۴ طرح قانونی را طراحی کردم و ۱۴ سوال از حوزه های مختلف را مطرح کرده و دو سوال نیز برای سوال از وزرا طراحی کرده ام.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حوزه مواد ممخدر، آسیب های اجتماعی و مدیرت بحران و انجمن های صنفی و سازمان های مردم نهاد در این حوزه طراحی شده است.

جوکار بیان کرد: اصلاح قانون ریاست جمهوری با تعیین شاخص های ریزتر، طراحی اصلاح قانون انتخابات شوراها، اصلاح تقسیمات کشوری و تعداد نمایندگان حوزه های انتخابیه، طرح درآمدهای پایدار برای شهرداری ها و دهیاری ها، طرح مدیریت جامع شهری در کمیسیون در دستور کار داریم.

وی افزود: در این مدت با ۱۰ وزیر و روسای سازمان های کشوری ملاقات شد و در راستای حل مشکلات استان تصمیماتی گرفته شد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به افزایش مشکلات مردم و مراجعات سعی کردیم در این زمینه نیز اقداماتی داشته باشیم که در این مدت ۶۷۵ مورد مراجعات مردمی و بیش از یک هزار مکاتبه، بازدید از ۲۴ روستا، بازدید از ۱۴ کارخانجات از جمله اقدامات ما بود.

جوکار گفت: در زمینه پیگیری آب در استان نیز گام هایی برداشتیم که با وزارت نیرو و قرارگاه خاتم و مجموعه استان نشستی برگزار و تقسیم وظیفه شد و بخشی از آن در تامین منابع در اختیار وزارت نیرو قرار گرفت .

وی افزود: تا الان ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد هزینه انتقال آب از سمت خرسان است که بخشی از آن با کرمان و اصفهان مشترک است ولی مسیر ما دیگر در خط اول نیست و لذا مسیر خط دوم قرار گرفته است.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب از دریای عمان نیز اقدام دیگر بود که هنوز قطعی و اجرایی نشده است.

جوکار بیان کرد: بازچرخانی پساب نیز به عنوان اقدام دیگر بود که متاسفانه کسانی که تخصیصی آب را داشتند تعهدات خود را انجام ندادند که ما در این راستا برای شهرک های صنعتی تصمیماتی گرفته شد.

وی با اشاره به شایعات مبنی در دریافتی های نمایندگان مجلس افزود: ما تاالان نه ماشینی گرفته ایم و نه واکسنی زدیم و نه ۲۰۰ میلیونی گرفتیم اما متاسفانه در فضای مجازی تخریب هایی انجام شد که عده ای ناآگاهانه انجام دادند و عده ای نیز آگاهانه انجام دادند که آنها را به دستگاه الهی واگذار می کنیم.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در صنعت خودرو متاسفانه به دلیل عدم رقابت در کشور شاهد رشد نبوده ایم و شاید بیمه ای برای خودروسازها ایجاد کرده ایم که هرچه می خواهند تولید کنند که در این راستا ما باید این را برداریم.

وی افزود: ما به دنبال ورود بخش خصوصی برای پروژه ها هستیم تا حداقل ضرر نکنیم زیرا بسیاری از پروژه های ما نیمه تمام رها شده و در حال تخریب هستند.

جوکار گفت: یزد فرصت های زیادی دارد که باید عرصه تجارت نو را برآن بیاوریم.

وی افزود: حفاظت از محیط زیست باید اولویت درجه یک باشد زیرا در گذشته با دستان خودمان آن را دچار تهدید کرده ایم و در این راستا نیز اولویت ما در زمینه آب است که با هر قیمتی باید انتقال آب را در استان داشته باشیم.

نماینده مردم یزد بیان کرد: توسعه شبکه های تولید، انتقال و توزیع برق، توسعه پایدار گردشگری، توسعه فناوری و نوآوری در استان به عنوان اولویت های ما است.

جوکار با اشاره به اتفاقات بازار بورس گفت: ما این را قبول داریم که بازار سرمایه بسیار حائز اهمیت است زیرا می تواند در حمایت از تولیدگران گام بردارد اما اگر دچار نوسانات شود مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.

وی گفت: در خصوص انحصاری بودن کارگزاران سوالی در مجلس داشتیم و در این راستا نیز دولت مردم را به بازار بورس دعوت کرد و مردم نیز تاسی کردند و عده ای نیز وارد شدند و با خروج عمده سهامداران مشکلاتی بوجود آمد که در نطق در مجلس نیز این را مطرح کردیم و اقداماتی نیز انجام دادیم.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: ما مشکلاتی جدی در کرونا داریم و مقداری جامعه ما از معنویت خارج شد که همین معنویت نیز خیلی راهگشا بود اما ما بایستی برای آینده خود را آماده کنیم که در چنین شرایطی زیست کنیم و با رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری کار خود را انجام دهیم و ما باید شرایط را مطابق با برنامه های خود تغییر دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.