رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رییس مجلس شورای اسلامی در جریان نظارت میدانی خود از معدن طلای زرکوه شهرستان قروه در جمع خبرنگاران گفت: معادن یکی از ظرفیت های بسیار خوب کشور بوده و اقدامات خوبی در زمینه کانی ها و فولاد صورت گرفته است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف با اشاره به اینکه تنها از درصد کمی از ظرفیت معادن کشور استفاده کرده ایم و یکی دیگر از اشکالات موجود در حوزه معادن خام فروشی است، ادامه داد: در زمینه فراوری مواد معدنی استخراج شده از معادن کشور در حال تلاش هستیم و اقدامات خوبی تاکنون صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در استان کردستان در زمینه سنگ آهن و فولاد اقدامات و برنامه ریزی خوبی صورت گرفته و معدن طلای شهرستان قروه نیز یکی از فرصت های مناسب استان محسوب می شود، تصریح کرد: براساس گزارش های دریافتی معدن طلای کردستان پس از دو دهه غیرفعال بودن، اکنون فعال شده و در شرایط خوبی قرار دارد.این معدن یکی از بهترین معادن از نظر حجم استخراج و کیفیت است.

قالیباف ادامه داد: اهالی استان ها، شهرستان ها و روستاهای قرار گرفته در اطراف معادن اعتراضاتی دارند که باید از امکانات اشتغالزایی، اجتماعی و خدمات زیرساختی برخوردار باشند و این موضوع حق به‌جایی است. در مجلس این موضوع را پیگیری می کنیم تا دولت از سهم 15 درصدی معادن که به خزانه واریز می شود، در استان و منطقه هزینه کند.