رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

در مراسم امضای تفاهمنامه توسعه سرمایه‌گذاری اقتصاد مقاومتی با پنج شرکت برتر که با حضور سعید عمرانی معاون دادستان کل کشور و علیرضا رزم حسینی وزیر صمت در محل وزارت صمت انجام شد، تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و وزارت صمت به امضا رسید.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی چادرملو، این همکاری در راستای تحقق طرح «اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر» به ابتکار وزارت صنعت معدن و تجارت به ارزش 6.1 میلیارد دلار انجام شده است.

مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره چادرملو در این مراسم که با حضور استانداران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزارشد با اشاره به طرح‌های توسعه ای شرکت، اعلام کرد در مجموع آماده سرمایه گذاری در طرح های توسعه واحدهای پایین دستی و صنایع تکمیلی به ارزش ۷۴ هزار میلیارد تومان هستیم.

وزیر صمت نیز این اقدام را در جهت توسعه اقتصادی کشور بسیار مهم و اثر بخش در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی دانست.

گفتنی است تفاهم نامه همکاری بین وزارت صمت ، نماینده قوه قضاییه ( معاون دادستان کل کشور ) و چند شرکت از بین شرکت های برتر تولیدی شامل شرکت های معدنی و صنعتی چادرملو، آلومینیوم المهدی، نفت سپاهان و ماشین سازی اراک و صنایع غذایی شیرین عسل به امضا رسید.

این تفاهم نامه ها شامل 62 پروژه در زمینه معدن و صنایع معدنی، صنایع غذایی، ماشین سازی و صنایع پالایشگاهی است و هدف از تنظیم و امضای آن ها ایجاد امنیت سرمایه گذاری و تشویق بنگاه ها برای توسعه و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توانمندی های داخلی است .