رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مجتمع فولاد خراسان سال 1400 را در حالی آغاز کرده که در پایان اسفند ماه 1399 توانست با شکستن سه رکورد تامین و تولید دیگر، علی‌رغم چالش‌های تولید کشور روی نوار موفقیت پا به سال نو بگذارد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خراسان، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان، در نخستین روز فروردین ماه با انتشار اطلاعیه‌ای از شکسته شدن رکورد سالانه تولید گندله و نیز جابه‌جایی دو رکورد تامین «ماهانه» و «سالانه» تامین کنسانتره خبر داد.

کسری غفوری با قدردانی از همت و تلاش همکاران خود در سال «جهش تولید» اعلام کرد: رکورد سالانه تولید یک میلیون و 602 هزار و 979 تن گندله سنگ‌آهن در کارخانه گندله‌سازی این مجتمع در حالی حاصل شد که بیش از 150 هزار تن افزایش را نسبت به نِصاب پیشین تولید سالانه این ناحیه نشان می‌دهد.

وی همچنین از جابه‌جایی دو رکورد ماهانه و سالانه تامین کنسانتره سنگ‌آهن مورد نیاز شرکت در شرایطی خبر داد که تأمین این ماده اولیه استراتژیک جزو چالش‌های بزرگ فولادسازان کشور در سال گذشته بوده است.

به گفته مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان، این شرکت در حالی توانست با افزایش قریب به 25 هزار تنی رکورد تامین ماهانه کنسانتره سنگ‌آهن به رقم 267 هزار تنی تامین کنسانتره در اسفند ماه دست یابد که تنها یک ماه از ثبت رکورد 233 هزار تنی تامین این ماده حیاتی تولید فولاد خراسان در بهمن ماه 1399 گذشته بود.

کسری غفوری سومین رکوردشکنی این مجتمع را تامین و تخلیه بیش از یک میلیون و 885 هزار تن کنسانتره سنگ‌آهن برشمرد و خاطرنشان کرد: این میزان تامین ماده اولیه، رکورد سالانه این شرکت را در زمینه تامین کنسانتره که سال گذشته با رقم یک میلیون 659 هزار تن به ثبت رسیده بود، قریب به 226 هزار تن ارتقا داده است.

به این ترتیب، بزرگ‌ترین قطب صنعتی شرق کشور در حالی سال 1400 را آغاز می‌کند که بالاترین رقم فروش سالانه، بالاترین رقم رشد سود سالانه، بالاترین میزان تامین ماده اولیه، بالاترین رکورد تولید شمش فولادی، بالاترین رقم تولید ماهانه و سالانه گندله و بالاترین رقم تولید آهن اسفنجی در کارخانه احیا مستقیم را در کارنامه ‌ی پربار خود در سال 1399 ثبت کرده و به نظر می‌رسد با دستی پر به استقبال بهار سال 1400 رفته است.