رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

قیمت سنگ آهن وارداتی در چین به پایین ترین سطح بیش از 4 ماه اخیر رسیده چرا که نگرانی ها در مورد افت تقاضای چین بازار را بیشتر سردرگم کرده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، آخرین قیمت قرارداد ژانویه سنگ آهن در بورس دالیان 131.64 دلار هر تن شنیده شده و متوسط قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد وارداتی در چین 162.4 دلار هر تن سی اف آر ثبت شده که نسبت به دوشنبه اخیر 5.8 درصد افت داشته و نسبت به جمعه نیز تا 9 دلار ارزان تر شده است. در کل صنعت فولاد دنیا با توجه به برنامه های کاهش انتشار کربن با چالش هایی روبروست و اقتصادهای پیشرفته باید از راهکارهای ساخت فولاد نوآورانه ای همچون استفاده از هیدروژن برای روبرو شدن با این چالش استفاده کنند.

در این بین المپیک زمستانه پکن در فوریه 2022 موجب شده کنترل تولید فولاد برای بهبود کیفیت هوا در چین جدی تر باشد. از این رو تمایل به خرید سنگ آهن را بیشتر کاهش خواهد داد. ظاهرا برای اطمینان از کیفیت هوا برای مسابقات محدودیت های فعلی تولید تا مارس سال آینده ادامه خواهد داشت.

آلودگی هوای تانگشان باید حداقل 40 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در طول مسابقات که فوریه سال آینده است کاهش یابد. فولادسازان این شهر چین 8 درصد کل تولید فولاد دنیا را در دست دارند.

مطالعه‌ی بیشتر: