رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

با اینکه شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشورهای اروپایی بر بازار فلزات سایه افکنده اما قیمت‌ها همچنان نسبت به یک ماه گذشته بالاتر است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از فارس، قیمت انواع فلزات اساسی در یک ماه گذشته روند صعودی داشتند و تقریبا همه فلزات مسیر رشد را ادامه داده‌اند. اگر چه شیوع دوباره ویروس کرونا تا حدودی بر فعالیت‌های اقتصادی بازار تأثیر گذاشته اما پیش‌بینی‌های مناسب رشد اقتصادی از سوی نهادهای بین‌المللی توانسته در یک ماه گذشته بازار فلزات اساسی را صعودی کند.البته در طی چند روز گذشته افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید ـ 19 در کشورهای اروپایی و آسیایی مانع رشد ادامه‌دار شده و تا حدودی رکود بر بازار سایه افکنده است.

بر اساس گزارش بازار بورس لندن قیمت فلز آلومینیوم از 2478 دلار در هر تن یک ماه گذشته به رقم 2602 دلار در هر تن افزایش یافته است. قیمت مس هم از 9310 دلار به 9429 دلار رسیده است. البته این فلز در نیمه ماه جاری با ثبت قیمت 9781 دلار در هر تن بیشترین قیمت را ثبت کرده است.

فلز روی هم از قافله افزایش قیمت‌ها عقب نمانده و از 2919 دلار ابتدای ماه به رقم 3007 دلار در هر تن صعود کرده است. جدیدترین قیمت فلزات اساسی در بازار بورس لندن به عنوان مبنای قیمت در سایر بازارهای جهانی، به این شرح است.

مطالعه‌ی بیشتر: