رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیرعامل شرکت فولاد جیندال JSPL گفت: هند در سال های آینده با پشت سر گذاشتن چین، به دلیل توسعه ظرفیت ها، تقاضای جهانی فولاد و محدودیت های صادراتی چین به بزرگترین صادرکننده فولاد جهان تبدیل خواهد شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از بورس کالا، شارما در مصاحبه اختصاصی با کالانیش گفت: هند در حال توسعه ظرفیت عظیمی است که انتظار می رود در چهار تا پنج سال دیگر راه اندازی شوند.

از سوی دیگر چین برای پاسخگویی به تقاضای داخلی خود صادرات را کاهش می دهد و این امر فضایی روشن برای هند جهت تبدیل شدن به صادرکننده برتر جهانی فولاد ایجاد می کند.

تمام دنیا بر روی بسته محرک مالی برای توسعه زیرساخت ها کار می کند که در نهایت تقاضای زیادی برای فولاد در سال های آینده ایجاد خواهد کرد.

شارما توضیح داد که هند نباید کشورهای ASEAN را به عنوان رقیب خود ببیند. چین، فیلیپن، مالزی و تایلند هیچ یک چیزی صادر نمی کنند. اگرچه استثنائاتی نیز می تواند وجود داشته باشد اما هند می تواند فولاد مورد نیاز این کشورها را تأمین کند. همه این کشورها تقاضای داخلی خود را دارند و ما در آینده شاهد صادرات آنها نخواهیم بود.

شرکت JSPL چشم به توسعه ظرفیت واحد فولادی مستقر در Odisha و راه اندازی پروژه جدید در Andhra Pradesh دارد. این مقام مسئول می گوید ما در حال وارد شدن به بخش نورد گرم با ظرفیت فولادسازی و نورد ۳ میلیون تن در سال در واحد مستقر در اودیشا هستیم. این توسعه ظرفیت، بخشی از یک پروژه توسعه نیافته (greenfield) و بخشی از یک پروژه توسعه یافته (brownfield) خواهد بود.

شارما توضیح داده که این شرکت ۲۱ هزار کرور روپیه معادل ۲.۸۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری می کند و این پروژه احتمالاً در مارس ۲۰۲۳ به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: پروژه Andhra Pradesh در شهر بندری Krishnapatnam نصب و راه اندازی می شود. این شرکت بسیار مایل است که واحد مذکور را در نزدیکی این بندر برای سهولت در واردات مواد اولیه و مواد معدنی نصب کند. این پروژه دارای ظرفیت تولید ۳ میلیون تنی فولاد است و احتمالاً تا سال مالی ۲۰۲۶ به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد: در راستای طرح تشویقی مرتبط با تولید (PLI) برای فولاد خاص، شرکت فولاد JSPL بر روی تولید فولادهای خاص جهت خدمات رسانی به راه آهن هند کار می کند. شرکت JSPL به دولت هند برای ابتکارش در کاهش واردات فولادهای خاص با معرفی طرح PLI تبریک می گوید.

مطالعه‌ی بیشتر: