رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

به همت متخصصان ذوب آهن اصفهان پروفیل آرک معدن TH۳۶ با استاندارد اروپایی در این کارخانه تولید و ایران بی نیاز از واردات این محصول شد.


 

به گزارش معدن مدیا به نقل از معدن نامه ؛ مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان با اشاره به مقاومت بالای آرک معدن TH۳۶، این محصول را موجب تامین یکی از نیازهای بخش معادن با عمق و فشار زیاد دانست و گفت: در گذشته عمده آرک‌های معادن وارداتی بود، اما با تلاش ذوب آهن اصفهان از واردات این پروفیل بی نیاز شدیم.

محمد امین یوسف زاده افزود: آرک هایی که در داخل تولید می شد نیز با روش های غیر ایمن بود که با توجه به خطرات کار در معدن و زلزله خیز بودن کشور، تولید استاندارد این محصول ضرورت بسیار داشت.
وی با اشاره به اینکه در گذشته نیز آرک V۲۱ در ذوب آهن اصفهان تولید شده است، افزود: حدود هفت ماه طراحی آرک معدن TH۳۶ طول کشید که در نهایت بر اساس استاندارد اروپایی و درخواست مشتری به تولید انبوه رسید.
علیرضا مهرابی سرپرست نورد ۶۵۰ ذوب آهن اصفهان نیز، آرک معدن TH۳۶ را یک محصول کاملاً ایرانی دانست و گفت: طراحی، تکنولوژی و تراش غلتک ها در کارگاه نورد ۶۵۰ ذوب آهن انجام شد و امیدوارم به زودی آرک های TH دیگر نیز در این شرکت تولید شود.

مطالعه‌ی بیشتر: