رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

دو شرکت فولادی چینی قصد دارند از طریق ادغام با هم به سومین تولیدکننده فولاد در جهان تبدیل شوند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از فارس ، دو شرکت چینی آن‌استیل و بِنگانگ قصد دارند با یکدیگر ادغام شوند و مجموع ظرفیت خود را به 63 میلیون تن فولاد خام برسانند. قرارداد ادغام این دو شرکت در روز 20 آگوست بسته شده و در قالب آن 51 درصد از سهام بنگانگ قرار است به آن‌استیل واگذار شود.

دو شرکت این اقدام را راهی برای افزایش ظرفیت تولید خود می‌دانند. در صورت نهایی شدن این قرارداد آنها به سومین تولیدکننده فولاد در جهان تبدیل خواهند شد. در حال حاضر باید ادغام این دو شرکت از سوی سازمان رقابت و مقابله با انحصار چین و دولت این کشور تایید شود.

در حال حاضر شرکت بائو وی چین، بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در جهان و پس از آن شرکت آرسلور میتال لوکزامبورگ هم در جایگاه بعدی قرار دارد. قرار است تا سال 2025 ظرفیت تولید فولاد این دو شرکت ادغام شده به 70 میلیون تن فولاد خم و 50 میلیون تن کنستانتره آهن افزایش یافته و درآمد آنها به 46 میلیارد دلار برسد.

چین با تولید بیش از یک میلیارد تن فولاد در سال 2020 بزرگ‌ترین تولیدکننده این محصول در جهان به شمار می‌رود و تلاش می‌کند تا با ادغام شرکت‌های نه چندان بزرگ خود غول‌های فولادی بزرگی را تا سال 2025 ایجاد کند.

مطالعه‌ی بیشتر: