رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

استان گوانگشی در جنوب غربی چین که تولید کننده عمده فلزات است، در واکنش به کمپین پکن برای صرفه جویی در مصرف برق و جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای، تولید موادی که مصرف بالای انرژی دارد را کاهش می دهد. مقامات دولتی اوایل روز دوشنبه برای تصمیم گیری در مورد این طرح که بر روند تولید در بقیه سال تاثیر می گذارد، گرد هم آمدند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، این جلسه در پی اظهارات هفته گذشته هان ژنگ، معاون نخست وزیر صورت گرفت که خواستار محدودیت های سراسری در زمینه فعالیت های صنعتی بود که باعث آلودگی بیش از حد یا عدم رعایت استانداردهای مصرف انرژی می شوند. این دستورات نشان دهنده دور جدیدی از بررسی برای صنایع از جمله آلومینیوم و فولاد است. چین بزرگترین تولیدکننده هر دو محصول در جهان است و قیمت این دو کالا در ماه های اخیر، تا حدی به دلیل محدودیت های ناشی از سیاست های دولت مرکزی، به بالاترین سطح خود در چند سال اخیر رسیده است.

دولت گوانگشی تقاضای کاهش تولید در بخش هایی از جمله آلومینیوم، فولاد، فروآلیاژها و سیمان را دارد. در بین فلزات، تولید آلومینیوم به ویژه نیاز به برق دارد و گوانگشی مرکز اصلی تولید مواد فلزی سبک وزن است.

دولت همچنین به کارخانه های فولادی محلی دستور داد تا عملیات خود را کاهش دهند، این امر ممکن است حداقل 980،000 تن تولید را در ماه سپتامبر تحت تأثیر قرار دهد.

تولید فولاد سهمی بالغ بر حدود 15 درصد از تولید گازهای گلخانه ای چین را تشکیل می دهد. قیمت آلومینیوم در شانگهای روز دوشنبه 2.9 درصد افزایش یافت و در بالاترین سطح از سال 2006 بسته شد. این فلز که در همه چیز از هواپیما گرفته تا قاب پنجره و قوطی نوشیدنی استفاده می شود، تقریباً 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. در ماه های اخیر کاهش برق در چین که به دلیل گرمای شدید تابستان تشدید شده است، این کشور را مجبور به کاهش تولید کرده است.

مطالعه‌ی بیشتر: