رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اهواز گفت: اگر چه در تولید آهن مشکلاتی به وجود آمده بود اما در حال حاضر میزان عرضه بر تقاضای آهن پیشی گرفته و قیمت کاهش یافته است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایسنا ، رضا نادری در خصوص آخرین وضعیت بازار میلگرد در اهواز اظهار کرد: زمانی که قیمت میلگرد در بازار افزایش می‌یابد، نباید به دنبال مقصر گشت زیرا در این شرایط مقصر شخص خاصی نیست بلکه این موضوع به ناکافی بودن میزان تولید بر می‌گردد.

وی با اشاره به کاهش قیمت آهن در بازار، افزود: زمانی که میزان تقاضا در بازار کمتر از عرضه باشد، قیمت خود به خود کاهش می‌یابد و نیازی به دخالت دولتی‌ها در بازار نیست؛ مگر کاهش قیمت حال حاضر میلگرد را دولتی‌ها محقق کردند؟

نادری افزود: اگر چه در تولید آهن مشکلاتی به وجود آمده بود اما در حال حاضر میزان عرضه بر تقاضای آهن پیشی گرفته و قیمت آن کاهش یافته است.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اهواز گفت: افزایش یا کاهش میزان عرضه و تقاضا، ذات بازار است و بازار هیچ وقت دروغ نمی‌گوید. زمانی که قیمت میلگرد افزایشی می‌شود به این معنا است که در بازار تقاضا وجود دارد و بالعکس.

وی با اشاره به ادامه دار بودن روند کاهش قیمت آهن تصریح کرد: مدتی است که قیمت میلگرد در بازار ریزشی شده است و از کانال 20 هزار تومان به هر کیلوگرم 15 هزار و 800 تومان کاهش یافته است.

نادری با بیان اینکه بازار آهن در ساحل آرامش قرار گرفته است، گفت: معمولا زمانی که قیمت آهن کاهش می‌یابد، عده‌ای که خریدار هستند از خرید خود دست نگه می‌دارند و پیش‌بینی می‌شود از مهرماه قیمت آهن دوباره افزایش یابد.

مطالعه‌ی بیشتر: