رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی بررسی گزارش شور دوم کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار را در دستور کار دارند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایرنا ، در جلسه یازدهم مهر ماه ۱۴۰۰ که به ریاست محمدباقر قالیباف با حضور ۲۱۶ نماینده آغاز شد و نمایندگان طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب‌وکار و طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار را در دستور کار دارند.

در دستور جلسه امروز همچنین ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، بررسی لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری- صنعتی سرخس- دوغارون و مازندران در دستور کار جلسات علنی هفته پیش روی نمایندگان خواهد بود.

همچنین بررسی لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی الحاقی به کنوانسیون چهارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر، انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با معرفی هیئت رئیسه جهت عضویت در کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل (۴۴) قانون اساسی و گزارش کمیسیون عمران در مورد زلزله سی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار امروز نمایندگان قرار دارد.

گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد موارد اعلامی نقض، اجرای ناقص و استنکاف از اجرای اصل یکصد و سی و چهارم (۱۳۴) قانون اساسی و قوانین متعدد در موضوع عدم تصویب تمام یا بخشی ‌از مقررات و آیین‌نامه‌های اجرائی قوانین و گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد چرایی تاخیر چند ماهه در ترخیص کالاهای اساسی مورد نیاز کشور نیز برای دستور صحن علنی امروز پیش‌بینی شده است.