رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

در جستجو برای یافتن راه های جدید برای کاهش انتشار گازهای گل خانه ای، صنایع بزرگ باید راه حل های جدیدی را بیابند و فراتر از روشهای سنتی فکر کنند. در بخش حمل و نقل، تولید وسایل نقلیه کم کربن یکی از این مسیرها است که مورد بررسی قرار می گیرد و منجر به مشارکت های جدیدی با صنعت فولاد می شود، که در حال حاضر یكی از عوامل اصلی انتشار گازهای گلخانه ای است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، در سال 2020، 1.87 میلیون تن فولاد خام در سراسر جهان تولید شد که 16 درصد آن مربوط به بخش حمل و نقل بود. فولاد در همه جا کاربرد دارد. از انرژی و ساخت و ساز گرفته تا خودرو و حمل و نقل، زیرساخت ها، بسته بندی و ماشین آلات. به طور متوسط 1.85 تن دی اکسید کربد برای تولید هر تن فولاد، منتشر می شود و این صنعت به شدت به سوخت های فسیلی، یعنی زغال سنگ و گاز طبیعی، وابسته است.

شاید یکی از هیجان انگیزترین نوآوری های موجود در تولید فولاد استفاده از هیدروژن باشد. با تغییر از سوخت های فسیلی به هیدروژن برای تولید فولاد، می توان انتشار گازهای گلخانه ای را عملاً از بین برد. این نوآوری یکی از بهترین فرصت ها برای کاهش انتشارات ناشی از فولاد سازی است.

همانطور که کشورهای جهان برای مقابله با تغییرات آب و هوایی گرد هم می آیند، صنایع و سازمانها نیز باید با هم همکاری کنند. آنها باید ارتباطات متقابل خود را با سایر شرکا، از جمله تامین کنندگان، مشتریان، رقبا، سیاست گذاران و حتی صنایع دیگر شناسایی کنند و برای پاسخگویی به چالش آب و هوایی تلاش کنند. اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، اخیراً اظهار داشت: “مصرف سوخت فسیلی کنونی ما به مرزهای خود رسیده است و اکنون ما باید به سراغ یک مدل جدید برویم، مدلی که از نوآوری استفاده می کند”. هر دو صنعت فولاد و حمل و نقل به دنبال همکاری با یکدیگر برای معرفی ابتکارات جدید پیشگامانه هستند که نحوه عملکرد آنها و محصولاتی که به مشتریان خود ارائه می دهند را تغییر می دهد.

منبع: مجمع جهانی اقتصاد