رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیرعامل چادرملو گفت: ده‌ها پروژه در راستای تکمیل زنجیره فولاد و صنایع مرتبط، با برآورد اولیه ۴.۵ میلیارد یورو در استان داریم اما اجرای برخی از این طرح‌ها به دلایلی به تعویق افتاده است.


به گزارش معدن مدیا ، مهندس تقی زاده در جلسه ای با استاندار یزد و معاون اقتصادی وی، موانع موجود در روند اجرای طرح توسعه چادرملو را مورد بحث و بررسی قرار داد.

وی با ارائه گزارشی از طرح های در دست اقدام چادرملو در مسیر توسعه فعالیت‌های این شرکت افزود: چادرملو در نظر دارد ده‌ها پروژه در راستای توسعه و تکمیل زنجیره فولاد و صنایع مرتبط، با برآورد اولیه ۴.۵ میلیارد یورو در استان یزد اجرا کند اما با گذشت چندین ماه از ارائه این طرح ها و اخذ پروانه ساخت برای بخشی از این طرح ها، اجرای آنها به دلایلی به تعویق افتاده است که باحضور استاندار جدید امید به اجرای انها درجهت توسعه متوازن استان و اشتغال زایی موثر داریم

مهندس تقی زده ادامه داد: ما با اعتقاد بر نقش موثر صنایع و معادن کشور در رشد و توسعه پایدار، بر این باوریم که با سرمایه گذاری شرکت های بزرگ معدنی و صنعتی می توان توسعه فراگیر را در کشور تعمیم داد و باری از روی دوش دولت برداشت.

مدیرعامل چادرملو؛ضمن اعلام آمادگی برای اجرای اهداف توسعه استان یزد اظهار امیدواری کرد: استاندار یزد با روحیه جهادی خود منشاء خدمات موثر و توسعه بخش در استان باشد.

استاندار یزد نیز در این نشست ضمن تقدیر از اقدامات گسترده و نگاه توسعه ای مدیرعامل چادرملو در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی گفت: یکی از مشکلات این استان عدم توازن در توسعه پایدار است.

دکتر فاطمی عنوان کرد: در برخی مناطق رشد قابل قبولی صورت گرفته است اما مناطقی از استان همچنان در محرومیت سرمایه گذاری به سر می برند.

وی با اعلام آمادگی برای تسریع در اجرای طرح های چادرملو و حل مشکلات موجود از مدیر عامل چادرملو خواست: همچون گذشته در راستای ارتقاء زیر ساخت‌های توسعه، ازجمله تامین آب شرب استان مشارکت فعال داشته باشند.