رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

دهمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی، امروز با حضور رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشاف معدنی کشور آغاز به‌کار کرد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از صدا و سیما؛ این دوره از نمایشگاه که با حضور ۲۱۵ شرکت داخلی و ۳۵ شرکت خارجی از ۲۲ کشور از جمله ایتالیا، ژاپن، آلمان، هلند، چین، روسیه و ترکیه تا ۱۳ آبان‌ماه در محل مصلای امام خمینی (ره) برپاست فرصتی برای گردهمایی متخصصان و سرمایه‌گذاران است تا ضمن معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود، زمینه سرمایه‌گذاری لازم را در این حوزه‌ها فراهم کنند.

ایران دارای ۸۱ نوع از انواع مختلف مواد معدنی و ذخایر اثبات شده سنگ‌آهن ایران به مقدار ۲.۷ میلیارد تن (هشت دهم درصد کل ذخایر جهان) و ذخایر سنگ معدن مس به مقدار ۲.۶ میلیارد تن (چهار دهم درصد از ذخایر جهانی) است. ایران همچنین دارای ۱۱ میلیون تن روی (چهار درصد از ذخایر جهانی) است.

همچنین کل ذخایر اثبات شده معادن ایران در حدود ۶۰ میلیارد تن برآورد شده که با اجرای اولویت نخست اکتشافی کشور در گستره‌ای به مساحت ۵۰۰ هزار کیلومتر مربع، انتظار می‌رود به بیش از ۱۰۰ میلیارد تن برسد. از این رو بخش معدن و صنایع معدنی یکی از حوزه‌های مهم و اثرگذار در تولید و تجارت کشور به شمار می‌آید.