رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

تلاشگران فولاد خوزستان توانستند رکورد تولید روزانه شمش تختال را ارتقا دهند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی فولاد خوزستان، محمدمهدی شریف‌ شاذیله مدیر بخش فولادسازی شرکت فولاد خوزستان با اعلام این خبر افزود: شمش تختال یکی از محصولات صادراتی فولاد خوزستان به شمار می‌آید. فولادمردان توانستند با تلاش و همت مثال‌زدنی هفتم آبان‌ماه با تولید ۷۳۳۸ تن، رکورد جدیدی به ثبت برسانند.
شریف اشاره‌ای هم به رکورد تولید شمش تختال در مهرماه داشت و در ادامه گفت: رکورد ماهانه شمش تختال پس از سه سال و با تولید ۱۷۹ هزار و ۳۸۶ تن نیز در مهرماه ۱۴۰۰ ارتقا پیدا کرد. دستیابی به این میزان از تولید علاوه بر تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان، حاصل برنامه‌ریزی، رصد و تولید متناسب با نیاز بازار و حرکت به سمت به کارگیری فناوری روز است.
مدیر بخش فولادسازی اشاره‌ای به محدودیت‌های برق در بهار و تابستان داشت و گفت: اگر چه محدودیت‌های گسترده‌ برق در ۵ماهه اردیبهشت تا شهریورماه باعث از دست رفتن بخشی از تولید برنامه‌ریزی شد، ‌اما فولاد خوزستان به منظور استفاده بهینه از فرصت پیش آمده بخشی از تعمیرات را که نیاز به خاموشی‌های کامل سایت و توقف تولید داشت، در مدت زمان محدودیت‌های برق به مرحله‌ی اجرا گذاشت. ‌