رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

بازگشت V شکل اقتصاد چین سریعتر از آنچه انتظار می رفت در حال محو شدن است و تحلیلگران را غافلگیر کرده و جریان مخالف جدیدی را برای بهبود اقتصادی جهانی ایجاد کرده است. کاهش قیمت ملک، مصرف‌کنندگان عصبی و کندی بخش تولید همگی به کاهش سرعت در اقتصاد شماره 2 جهان اشاره دارند. عدم واکنش سیاسی از سوی پکن نیز امید به حمایت بیشتر این اقتصاد را کاهش داده است. طی جند ماه پیش، اقتصاددان‌ها روی چین با نرخ رشد 8 درصدی برای سال 2021 و حرکت قوی در سال 2022 حساب کردند. اما آنها هشدار می دهند که چین ممکن است در سال آینده شاهد رشد زیر 5 درصد باشد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، بحران انرژی در ماه های سپتامبر و اکتبر همراه با افزایش فشار هزینه ها، سود شرکت ها را کم کرده و به تولید کارخانه ضربه زد. کاهش قیمت مستغلات و آشفتگی بازار اعتبار برای توسعه‌دهندگان بدهکار به این معنی است که انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری دارایی‌های ثابت در 10 ماه اول سال از 7.3 درصد قبلی به 6.2 درصد کاهش یابد. اگرچه سیاست گذاران تنظیم دقیق برخی از سیاست ها را آغاز کرده اند و گزارش های رسانه های دولتی به گمانه زنی ها در مورد کاهش محدودیت ها دامن می زند، اما اقتصاددانان هشدار می دهند که رکود در املاک و مستغلات، که تا 25 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد، می تواند به بهبود گسترده تر آسیب برساند. رویکرد تهاجمی چین برای کنترل شیوع کووید-19 نیز بر مصرف کنندگان فشار می آورد.
روند مصرف همچنان ضعیف است و تحلیلگران انتظار دارند رشد خرده فروشی 3.8 درصد در ماه کاهش یابد.

در دیگر نقاط آسیا، ژاپن روز دوشنبه ارقامی را منتشر کرد که انتظار می‌رود بهبود سومین اقتصاد بزرگ جهان پس از برخورد با موج ویروسی تابستانی و نقص‌های عرضه جهانی به حالت معکوس برود. در همین حال، اندونزی و فیلیپین نیز روز پنجشنبه نرخ بهره را تعیین کردند.