رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای امسال تا پایان مهر ماه ۱۶ میلیون تن انواع فولاد خام و ۱۴.۵ میلیون تن محصولات فولادی در کشور تولید شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایرنا، «مهدی صادقی‌نیارکی» امروز (یکشنبه) در آیین افتتاح نهمین نمایشگاه ایران متافو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فولاد از افتخارات کشور است که هم نیاز داخلی را تامین و هم بخشی از ارز حاصل از صادرات آن نیاز سایر صنایع را رفع می‌کند.

وی با بیان اینکه صنعت فولاد در سال جاری رشد قابل توجهی داشته است، خاطرنشان‌کرد: واحدهای مختلف در کشور نوآوری انجام داده‌اند و فولادهای آلیاژی و مقاطع طویل را برای مصارف خاص تولید کرده اند و همچنین انواع تولیدکنندگان ورق ماده اولیه سایر صنایع را تامین می‌کنند.

صادقی‌نیارکی با بیان اینکه عامل رشد کشورها، صنعت ساخت است، تاکید کرد: این بخش نیاز به مواد اولیه دارد، به همین دلیل زنجیره ارزش فولاد شکل گرفته است و طرح‌های آن به توسعه کشور در حوزه صنعت فولاد و صادرات غیر نفتی کمک می‌کند.

وی افزود: ایران در شرایطی قرار دارد که می‌تواند تجهیزات، ماشین‌آلات و لوازم‌خانگی صادر کند که همه این موارد به فولاد نیاز دارد که در کشور توسعه پیدا کرده است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه نمایشگاه محل به‌هم‌رسانی توانمندی‌ها و نیازمندی‌ها است، ادامه‌داد: در این رویدادها هیات‌های تجاری باید دعوت شوند تا سطح توان کشور دیده شود و در نهایت به عقد قرارداد منجر شود که در این صورت می‌تواند به توسعه تجارت کشور کمک کند.