جستجو

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از کشف منابع و ذخایر قابل توجه با ظرفیت اسمی ۱۰۰میلیون تن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری معدن رسانه به نقل از سنا،شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در اطلاعیه ای از کشف منابع و ذخایر قابل توجه با ظرفیت اسمی ۱۰۰میلیون تنی خبر داد. این شرکت اعلام کرده است که مقادیر اعلام شده تنها یک برآورد اولیه از میزان منابع کشف شده و نتایج واقعی ممکن است، متفاوت از میزان برآوردی باشد.  

“کچاد” در این گزارش اعلام کرده است که معدن سنگ آهن یاد شده (آنومالیD۱۹) یکی از پهنه های معدنی شناسایی شده برای استخراج سنگ‌ آهن است که در استان یزد و کویر مرکزی ایران قرار دارد.

آنومالی D۱۹در فاصله هوایی ۳۰ کیلومتری معدن کنونی چادرملو واقع شده و از نظر فاصله نیز در بهترین نقطه ازمعدن کنونی و تجهیزات شرکت چادرملو است ذخیره برآوردی سنگ آهن معدن مذکور براساس مطالعات مقدماتی به میزان ۷۰ تا ۱۰۰میلیون تن و هزینه عملیات اکتشافی، باطله برداری و دستیابی به توده سنگ آهن، حدودا ۲۰هزار میلیارد ریال، برآورد و تأمین مالی طرح یاد شده در برنامه افزایش سرمایه این شرکت (با توجه به مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۲۹بهمن۱۳۹۷) پیش بینی شده است.                                                                                  

گفتنی است؛ شرکت معدنی اکتشافی دشت یوز دره انجیر (احدی از شرکتهای سرمایه پذیر شرکت معدنی و صنعـتی چادرملو با قدر السهم ۴۹ درصد، شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با قدر السهم ۴۹درصد، شرکت تعاونی کارکنان شرکت سنگ آهن مرکزی با حق السهم یک درصد و شرکت تعاونی کارکنان چادرملو با قدر السهم یک درصد) پروانه اکتشاف معدن سنگ آهن جدید (آنومالی D۱۹) تحت شمارۀ ۶۱۷۰ مورخ ۲۸بهمن۱۳۹۷ را از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد دریافت کرده است.

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.