جستجو

شرکت معدنی واله اعلام کرده قصد دارد ضایعات معدنی 37 ساله یک معدن سنگ آهن در آمازون را به مواد باکیفیتی برای استفاده در فرایند تولید فولاد تبدیل کند.


این شرکت از سال 1985 استخراج قراضه هایی را که در سد باطله ای در کاراجاس در شمال برزیل موجود بود آغاز نموده که به عنوان بخشی از پروژه ای بزرگتر بود. این مواد که سرشار از ذرات سنگ آهن است، به گلوله‌هایی برای استفاده در کوره‌های بلند در فرایند فولادسازی تبدیل می شود. این پروژه 485 میلیون دلاری ظرفیت تولید اولیه 5 میلیون تن در سال را خواهد داشت. این سرمایه گذاری با استراتژی واله برای تغییر به سمت تولید سنگ آهنی با کیفیت بالاتر که به انرژی کمتری برای پردازش نیاز دارد، تناسب دارد چرا که صنعت فولاد به دنبال جایگزین هایی برای کاهش انتشار کربن است.
این شرکت که دومین تولید کننده سنگ آهن دنیاست اظهار داشت که قصد دارد در عرضه مواد اولیه پاک تر به مشتریانش پیشرو باشد تا هم بتواند با اخذ پرمیوم های بالاتر سود بیشتری ببرد و هم به هدف کاهش انتشار آلاینده های کربنی در فرایند تولید خود و مشتریانش تا سال 2035 تا 15 درصد بکاهد.
واله از لایروب تمام الکتریکی برای استخراج 140 میلیون تن باطله به همراه پمپ هایی که به جای سوخت های فسیلی از برق آبی استفاده می کنند، بهره می برد. پس از آن، تحت فرآیندی با استفاده از آهنربا ذرات آهنی از باطله ها جدا می شود و کیفیت آن را بهبود می بخشد. این تجهیزات از انتشار 484 هزار تن دی اکسید کربن در طول یک دهه جلوگیری می کند که برابر با میزان انتشار سالانه 104 هزار خودروی بنزینی است. انتظار می رود این پروژه تا سال 2026 به ظرفیت کامل سالانه 10 میلیون تنی برسد که می تواند به 8.3 میلیون تن گندله یا حدود یک چهارم کل تولید واله در سال گذشته تبدیل شود.

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.