جستجو

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از آغاز فعال‌سازی معادن وابسته به سازمان انرژی اتمی طی تفاهم‌نامه‌ای سه جانبه در استان کرمان خبر داد.


محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی با معاونان سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل و معاون شرکت سرمایه گذاری شرکت ملی مس اظهار کرد: با توجه به پیگیری های کمیسیون اقتصادی در راستای آزادسازی پهنه های معدنی در اختیار سازمان انرژی اتمی، تفاهم نامه همکاری سه جانبه ای بین استانداری کرمان، کمیسیون اقتصادی مجلس و سازمان انرژی اتمی برای فعال سازی پهنه های معدنی متعلق به سازمان انرژی اتمی امضا شد.
وی افزود: این تفاهم نامه سال گذشته و با حضور استاندار کرمان امضا و نهایی شده است.
رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: این نشست برگزار شد تا نخستین مجموعه تخصصی در حوزه سرمایه گذاری صنایع معدنی کار خود را آغاز کند.
در ادامه این نشست مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شرکت ملی مس اظهار داشت: این شرکت از دسترسی خوبی برخورداراست که با توجه به فعال سازی معادن اعلام آمادگی می کنیم که کاملا این ظرفیت را در خدمت فعالیت های مختلف این بخش قرار دهیم.
عابدی نژاد همچنین از کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به دلیل پیگیری ها و عقد این تفاهم نامه طی سال گذشته تقدیر و تشکر کرد.
حبیبی مدیر پارلمانی سازمان انرژی اتمی نیز در این نشست توضیح داد: با توجه به توافق انجام شده با کمیسیون اقتصادی مجلس برای فعال سازی معادن، کرمان به عنوان استان پیشگام مد نظر قرار گرفته، لذا آمادگی عملیاتی کردن تفاهم نامه سال گذشته وجود دارد.

منبع: ایراسین

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.