معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از الزام اخذ کارت هوشمند برای حمل مواد معدنی در جاده‌ها خبر داد.


علی‌اکبر علیخانی، معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار کرد: نظر به الزامات قانون بودجه سال ۱۴۰۲ و لزوم ساماندهی حمل مواد معدنی و توافقات صورت‌گرفته از سوی وزارت‌خانه‌های صمت و راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، اخذ کارت هوشمند برای حمل بار و مواد معدنی الزامی است.
وی تصریح کرد: از ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری حمل مواد معدنی از طریق جاده‌ها صرفاً توسط وسایل نقلیه و رانندگان دارای کارت هوشمند مجاز خواهد بود.
معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: پس از تاریخ ذکرشده هرگونه حمل و جابه‌جایی مواد معدنی در جاده‌ها و شهرها برای خودرو و رانندگان فاقد کارت هوشمند ممنوع است.
علیخانی خاطرنشان کرد: مسؤولیت تصمیمات متخذه از قبیل جرائم احتمالی یا توقیف محموله در صورت تحویل بار به رانندگان و وسایل نقلیه حمل بار فاقد کارت هوشمند بر عهده بهره‌برداران معدن بوده و محموله حمل‌شده نیز به‌عنوان برداشت غیرمجاز تلقی می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس