جستجو

محمدصادق چیت ساز گفت: محدودیت‌ها و مداخله ها در امر تولید، موجب کاهش جذابیت صادرات می شود و اولین لازمه رونق و رشد تولید در صنعت فولاد ایران، حمایت از صادرات است.


چیت‌ساز افزود: به سبب تحریم‌ها اکنون شمش فولاد ایران در بازارهای صادراتی ۶۰ تا ۹۰ دلار ارزان تر از قیمت‌های جهانی عرضه می شود و طبیعی است در شرایطی که تحریم‌ها موجب کاهش چشمگیر سود تولیدکنندگان شده، حمایت نکردن از صادرات هم به کاهش جذابیت صادرات دامن خواهد زد.
چیت ساز گفت: مادامی که تصمیمات خلق الساعه سیاست گذاران، سد راه صادرات باشد، تولیدکنندگان هم رغبتی به سرمایه گذاری های جدید و افزایش حجم تولید نخواهند داشت، بنابراین اولین لازمه رونق در صنعت فولاد ایران، حمایت از صادرات است.
این کارشناس صنعت فولاد با اشاره به دومین شرط رشد تولید در این صنعت گفت: چالش بعدی فولادی ها، قطعی برق است و وضعیت برق صنعت فولاد در سال ۱۴۰۱ بهتر از سال ۱۴۰۰ بود که امیدواریم امسال قطعی برق موجب اخلال در روند تولید نشود اما به طور کلی یکی از نیازهای اصلی صنعت فولاد، تامین انرژی است.
عضو هیات مدیره فروشندگان آهن و فولاد در پایان اظهار کرد: چنانچه سیاست گذاران اجازه دهند ارز صنایع با نرخ منطقی تری در بازار عرضه شده و با قیمت گذاری های دستوری و قطعی برق و تصمیمات خلق الساعه فشاری به تولیدکنندگان تحمیل نکنند، حتی اگر نرخ حامل‌های انرژی افزایش یابد، مشکلی برای صنعت فولاد ایجاد نخواهد شد.

منبع: فولادبان

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.