یک کارشناس صنعت فولاد گفت: ایران با حدود ۳۱ میلیون تن تولید فولاد در کشور، در جایگاه دهم در جهان قرار دارد که این جایگاه قابل کاهش است.


حسن طاهری با اشاره به رکود در بازار جهانی فولاد در چند ماه اخیر و کارنامه درخشان تولید فولاد ایران با وجود تمامی مشکلات، اظهار داشت: براساس تحلیل‌های انجام شده، رقابت در کشورهای همسایه ایران به شدت زیاد است و قیمت محصولات نه تنها روند نزولی پیدا کرده، بلکه تقاضا نیز کاهش یافته است.
وی گفت: تحلیلگران بر این باورند که تقاضای فولاد تا یک ماه دیگر بسیار زیاد می شود، تا جایی که عرضه کنندگان را به یک چالش بزرگ می کشاند و آنها در فشار رقابتی قرار می گیرند.
این کارشناس صنعت فولاد افزود: در حال حاضر تقاضا در بخشی از زنجیره فولاد کاهش یافته به طوری که قیمت سنگ آهن روند کاهشی پیدا کرده است.
طاهری بیان کرد: فولاد یک صنعت مادر است و در بخش‌های مختلف برای اقتصاد و صنعت کشور کلیدی است و به خاطر روابطی که این صنعت با صنایع بالادستی و پایین‌دستی دارد، بسیار حائز اهمیت است.
وی تاکید کرد: صنعت فولاد، صنعتی بزرگی است که از فضای اقتصاد کلان و اقتصاد جهانی تأثیر می‌پذیرد و ایران هم با حدود ۳۱ میلیون تن تولید فولاد در کشور، در جایگاه دهم در جهان قرار دارد که این جایگاه قابل کاهش است.

منبع: فولادبان