جستجو

گزارش بازارهای جهانی فولاد در هفته‌ای که گذشت را مشاهده می‌کنید.

سنگ آهن

در هفته ای که گذشت متوسط قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین نوساناتی داشت و از ۱۰۲ دلار به حدود ۱۰۸ دلار رسید و تا پایان هفته مجددا به نزدیکی ۱۰۳ دلار هر تن سی اف آر بازگشت.
چشم انداز تقاضای سنگ آهن در چین در کوتاه مدت به دلیل ادامه برنامه تعمیرات کارخانه ها هنوز منفی است و امیدی به بهبود تقاضا نیست. در کل انتظار می رود بازار کومودیتی ها نسبت به هر نشانه ای از حمایت های سیاسی واکنش نشان دهد از این رو قیمت سنگ آهن در کوتاه مدت در نوسان خواهد بود.

قراضه

هفته گذشته در بازار واردات قراضه ترکیه قیمت قراضه وارداتی سنگین ۲۰-۸۰ تا ۱۰ دلار افت داشت و به ۳۷۵ دلار هر تن سی اف آر رسید. با توجه به اینکه فردا مردم ترکیه پای صندوق های رای می روند باید مدتی منتظر ماند و دید نتیجه انتخابات چه تاثیری بر بازار می گذارد.
قراضه صادراتی سنگین کلاس ۲ ژاپن نیز در حدود ۳۵۳ تا ۳۵۵ دلار هر تن فوب باقی ماند. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز تا ۱۵ دلار افت هفتگی داشته ۳۹۰ دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.

بیلت

هفته گذشته میلادی بیلت صادراتی فوب دریای سیاه از ۵۳۵ دلار به ۵۲۴ تا ۵۲۹ دلار هر تن فوب کاهش داشت.
در بازار داخلی چین قیمت بیلت از ۴۹۵ دلار به ۴۸۹ دلار هر تن درب کارخانه رسید. بیلت وارداتی در چین از ۴۹۰ دلار به ۴۴۰ تا ۴۴۵ دلار هر تن سی اف آر کاهش داشت.در بازار واردات جنوب شرق آسیا نیز قیمت بیلت از ۵۲۰ دلار به ۵۳۵ تا ۵۴۰ دلار هر تن سی اف آر بهبود داشت.

مقاطع

هفته گذشته در چین متوسط قیمت میلگرد صادراتی ۳ دلار ارزان تر شده و ۵۷۰ دلار هر تن فوب شنیده شد. قیمت میلگرد در بورس شانگهای تا ۲۰ دلار افت داشت و ۵۱۴ دلار هر تن شنیده شد.
میلگرد صادراتی ترکیه نیز ۲۰ دلار ارزان تر شده ۶۱۵ دلار هر تن فوب ثبت شد.همچنین در بازار داخلی امریکا میلگرد در ۹۴۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه ثبات داشت. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد ۱۰ یورو ارزان تر شده ۶۷۰ یورو هر تن درب کارخانه ثبت شد.

ورق

هفته گذشته میلادی ورق گرم صادراتی فوب دریای سیاه در ۶۱۵ دلار هر تن فوب ثبات داشت. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین نیز از ۵۵۰ تا ۶۰۵ دلار به ۵۷۵ تا ۵۹۰ دلار هر تن فوب رسید. در بازار داخلی چین نیز ورق گرم از ۵۳۸ دلار به ۵۴۳ دلار هر تن درب کارخانه رسید.
در بازار داخلی اروپا ورق گرم ۱۰ یورو ارزان تر شده ۸۰۰ یورو هر تن درب کارخانه شنیده شد. در بازار داخلی امریکا هم ورق گرم ۵ دلار ارزان تر شده ۱۱۲۵ دلار هر شورت تن درب کارخانه ثبت شد.

منبع: کالاخبر

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.