جستجو

در درازمدت، پس از اجرای کامل مکانیزم تنظیم انتشار کربن اتحادیه اروپا (CBAM) در سال آینده، صنعت فولاد چین در صادرات اقلام فولادی به اروپا با هزینه‌های صادراتی بالاتری روبه‌رو خواهد شد، اما در حال حاضر، فعالان بازار چین معتقدند که هرگونه تأثیر فوری محدود خواهد بود. اینکه صادرات مستقیم فولاد چین به اتحادیه اروپا در حال حاضر بسیار اندک است نیز دلیل اصلی این مطلب است.
کمیسیون اروپا در بیانیه ای اعلام کرد که CBAM مکانیسم واکنش اتحادیه اروپا به تغییرات آب و هوایی است و یک جزء مهم در تلاش آن برای دستیابی به کاهش 55 درصدی انتشار کربن تا سال 2030 در مقایسه با سطوح سال 1990 است.
برای کاهش خطرات آنچه اتحادیه اروپا از آن به عنوان “نشت کربن” یاد می کند، این مکانیسم اساساً اجازه می دهد تا مالیات کربن بر محصولاتی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا وارد می شوند اعمال شود. کمیسیون اروپا اعلام کرده بود که CBAM در ابتدا فقط برای تعدادی از کالاهای در معرض خطر بالای نشت کربن اعمال می شود از جمله آهن و فولاد، سیمان، کود، آلومینیوم و فرایند تولید برق.

منبع: ایفنا

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.