جستجو

به گزارش معدن مدیا، جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در همایش رونق تولید با احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اظهار داشت: سال قبل ارزش تولیدات مواد معدنی و زنجیره بلافصل فراوری معدن حدود ۲۱ میلیارد دلار به قیمت‌های روز دنیا بود.

وی افزود: معادن کوچک و متوسط در صورت راه‌اندازی بعضا می‌توانند به درآمدهای چند میلیون دلاری دست پیدا کنند.

اجرای طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط از استان‌های محروم مانند سیستان و بلوچستان شروع شده است.حدود ۳۰٪ ارزش افزوده بخش معدن کشور مربوط به معادن کوچک‌مقیاس است و ۷۰٪ اشتغال هم متعلق به این معادن است.

عمده معادن کوچک و متوسط در مناطق محروم قرار دارند و این احیای این معادن می‌تواند به رونق مناطق محروم کمک زیادی کند. شورای عالی معادن ۷۰٪ اختیارات خود را به شوراهای استانی تفویض کرده و مابقی اختیارات هم براساس عملکرد هر استان واگذار می‌شود.

معدنکاران در کنار تخریب محیط زیست، ترمیم و بازسازی محیط زیست را هم انجام دهند. وزارت صمت نیروی کارشناسی بخش معدن کم دارد.
معاون وزیر صمت همچنین گفت: دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها شاید متعدد بوده اما از نظر ما ضروری بوده است.

مطالعه‌ی بیشتر:

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.