رئیس مراکز نوآوری در دانشگاه‌های شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه برنامه‌های ۲ روزه فولاد مبارکه در دانشگاه اصفهان را تشریح کرد.


حمیدرضا نظری رئیس مراکز نوآوری در دانشگاه‌های شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه با اشاره به اینکه مراکز نوآوری فولاد مبارکه در دانشگاه‌های کشور به همت فولاد مبارکه راه‌اندازی شده و تعدادی نیز در حال راه‌اندازی است، اظهار کرد: هدف از راه‌اندازی این مراکز تقویت اکوسیستم فناوری و نوآوری دانشگاه‌های کشور است.

وی با بیان اینکه پایه اصلی اکوسیستم فناوری و نوآوری هر کشور دانشگاه‌ها، اعضای هیات علمی و دانشجویان هستند، ابراز کرد: در این مراکز تعدادی از دانشجویانی که پایان‌نامه‌های آنها بر اساس مگاترم‌های فولاد مبارکه تعریف می‌شود، بعد از بررسی در کمیته عالی انتخاب و مورد حمایت قرار می‌گیرند به صورتی که برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا مبلغ ۵۵ میلیون تومان و دکتری تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

رئیس مراکز نوآوری در دانشگاه‌های شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه ادامه داد: بعد از حمایت از پایان‌نامه‌ها توانمندسازی دانشجویان در حوزه توسعه فردی در دستور کار قرار می‌گیرد، برای این امر در ابتدا آنها در آزمون ارزیابی شخصیت شرکت‌ کرده و با مشاوره لینک می‌شوند و مشاوران بر مبنای خروجی تست‌ها، آی دی پی به افراد می‌دهند و آنها را برای حضور در دوره‌های خاص معرفی می‌کنند که حضور در این دوره‌ها نیز با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که با سامانه مکتب‌خانه داریم برای این افراد به صورت رایگان است.

وی با بیان اینکه هدف از شناسایی و توانمندسازی این دانشجویان سوق دادن آنها برای ایجاد شرکت‌های نوپا و در نهایت شرکت‌های دانش بنیان است، تصریح کرد: این شرکت‌ها در راستای تحقق اهداف فولاد مورد بهره برداری قرار می‌گیرند تا ما بتوانیم ترندهای جهانی در عرصه فولاد از جمله هوش مصنوعی که ممکن است طی ۱۰ سال گذشته به مزیت رقابتی تبدیل شود را تقویت کنیم.

نظری در خصوص رویداد «فولادینو» نیز گفت: این رویداد نیز دارای چند بخش است که یکی از این بخش‌ها معرفی ایده‌های شرکت‌هایی است که در حوزه فولادی طرحی دارند که در این زمینه پس از بررسی ایده‌ها، منتخب آنها توسط فولاد مبارکه حمایت خواهند شد.

وی همچنین به برگزاری رویداد «ترنج» اشاره کرد و گفت: این رویداد جلسه انگیزشی برای دانشجویانی است که گرند را دریافت کرده‌اند، در این رویداد یک کارآفرین نمونه در بین دانشجویان حضور یافته و داشته‌ها و تجربیات خود را با آنها به اشتراک می‌گذارد ضمن اینکه در این رویداد شبکه سازی نیز دنبال می‌شود.

رئیس مراکز نوآوری در دانشگاه‌های شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولادمبارکه در خصوص رویداد «همگرا» نیز ابراز داشت: این رویداد نیز نشستی بین مسئولان تحقیق و توسعه فولاد مبارکه و مسئولان پژوهشی و ارتباط با صنعت و اعضای هیات علمی علاقمند در حوزه‌های فولادی است که منجر به طرح‌های خوبی خواهد شد.

وی در خصوص رویداد «هم‌مسیر» نیز اضافه کرد: در این رویداد نقشه راه فولاد سبز و انرژی‌های نو برای اعضای هیات علمی منتخب استان و بخشی از دانشگاه‌های تهران تشریح می‌شود و مخاطبان این رویداد در خصوص نقشه راه فولاد مبارکه اظهار نظر می‌کنند.

گفتنی است در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۷ و ۲۸ آبان ماه با حضور محمدیاسر طیب نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه مرکز نوآوری این شرکت در دانشگاه اصفهان افتتاح و همچنین رویدادهایی همچون »دمودی»، «هم‌گرا»، «هم‌مسیر» «عصرانه کارآفرینی»، «ترنج» و … برگزار خواهد شد.

منبع: ایراسین