جستجو

قیمت طلای جهانی امروز چهارشنبه بالاتر از سطح کلیدی ۲۰۰۰ دلار ثابت ماند که با حمایت از چشم‌انداز کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در سال آینده حمایت می‌شود، در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر اعداد تورم ایالات‌متحده در اواخر این هفته بودند.


بهای هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و به ۲۰۳۸ دلار و ۷۷ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا بدون تغییر در ۲۰۵۲ دلار و ۲۰ سنت بود.

هفته گذشته، فدرال رزرو نشان داد که انقباض رو به پایان و کاهش نرخ بهره برای سال ۲۰۲۴ در برنامه است. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا روز سه‌شنبه گفت که فدرال رزرو با توجه به قدرت اقتصاد، برای کاهش نرخ‌های بهره آمریکا عجله ندارد.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد تحلیلگر ارشد در سیتی ایندکس در این باره گفت: فدرال رزرو در حال عقب‌نشینی از کاهش نرخ بهره است و اگر ما شاهد یک گزارش ضعیف‌تر نباشیم، ممکن است جایی برای ناامیدی کسانی که خواستار کاهش ماه مارس هستند وجود داشته باشد و پتانسیل صعودی طلا را محدود کند.

بر اساس ابزار CME FedWatch، بازارها با احتمال ۷۵ درصدی کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس قیمت گذاری می‌کنند. کاهش نرخ بهره آمریکا بر دلار و بازده اوراق فشار می‌آورد و جذابیت شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد.

سیمپسون گفت: طلا مطمئناً می‌تواند در سال ۲۰۲۴ به بالاترین سطح خود برسد.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۴.۰۶ دلار رسید، در حالی که پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۹۵۵ دلار و ۹۸ سنت و پالادیوم ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۲۲۹ دلار و ۲۸ سنت رسید.

منبع: ایسنا

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.